Afrin merkez'e 15 km kaldı

Afrin merkez'e 15 km kaldı

Zeytin Dalı Harekatı 47. gününde... Mehmetçik'in Afrin Merkez'e girmesine sadece 15 km kaldı... Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 BİN 940'a yükseldi... Birleşmiş Milletlerin hazırladığı raporda ise Amerika Birleşik Devletleri ve terör örgütleri PYD/PKK'nın işledikleri savaş suçları ortaya konuldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı 47. gününde başarı ile devam ediyor...

Şeran beldesi de PYD/PKK’lı teröristlerden temizlendi. Afrin Merkez'e sadece 15 kilometre kaldı...

Bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2940'ı buldu...

Amerikan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heater Nauert, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk askerlerinin Afrin'e doğru ilerleyişi ile ilgili açıklamaları hakkındaki soruları yanıtladı.

Nauert, "Bu konuda gerçekten endişe duyuyoruz. Şiddetin tırmandırılmaması çağrısı yapıyoruz. Türk güvenlik güçleri Suriye'nin daha iç bölgelerine girmesi potansiyel bir insani kriz yaratma ihtimali artıyor. IŞİD'i yenme mücadelesinde de dikkatleri dağıtıyor" diye konuştu.

Birleşmiş Milletler ise yayınladığı raporda hem Amerika Birleşik Devletleri'ni hem de terör örgütü PYD/PKK'yı suçladı... Rakka'da IŞİD ile mücadelede sivillerin büyük bedeller ödediği hatırlatıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Doğu Guta krizini telefonda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü.

İkili, Doğu Guta'da ateşkesin tam olarak sağlanması için özellikle Türkiye, Rusya ve İran'ın ortak çaba harcamasının önemini de vurguladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz