Saadet partisi lideri, Erdoğan'ın sözlerini yanıtladı

Saadet partisi lideri, Erdoğan'ın sözlerini yanıtladı

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısında kendileriyle ittifak kurmaya yanaşmayan partiler için sarfettiği sözlere yanıt verdi. Karamollaoğlu, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adaylığı iddialarına da açıklık getirdi.

ERDOĞAN: "BU ÇATININ ALTINDA OLMASINI ARZU ETTİĞİMİZ PARTİLER, EĞER KENDİLERİNE BAŞKA BİR YOL VEYA YOL ARKADAŞI SEÇİYORLARSA, ONLARA DA 'GÜLE GÜLE' DEMEKTEN BAŞKA ELİMİZDEN BİR ŞEY GELMEZ."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında isim vermeden Saadet Partisi’ni hedef almış ve bu açıklamayı yapmıştı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı Habertürk canlı yayınında Erdoğan'ın sözlerine yanıt verdi ve 3 noktanın altını çizdi.

1.kriterlerinin toplumsal barış olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu, "kuvvetler ayrılığı olmazsa olmazımız" diyerek, yolsuzluk ve israf ile mücadele edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Karamollaoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Saadet Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı olacağı iddialarına ilişkin de açıklama yaptı:

"ŞİMDİDEN KARAR VERMEK DOĞRU DEĞİL. ADAY ADAYLIĞI YOKLAMASINI GÜNDEMİMİZE OTURTMADIK. BU ABDULLAH BEY DE OLABİLİR. ABDULLAH BEY CUMHURBAŞKANLIĞI YAPMIŞ BİR İNSAN, GEÇMİŞTE FARKLI DÜŞÜNCELERİMİZ OLMUŞ KENDİSİ O KONUDA TECRÜBE KAZANMIŞ OLABİLİR. BİZ OLUR VEYA OLMAZ DEMİYORUZ ANCAK ÖNCELİKLE ABDULLAH BEYİN KENDİSİNİN İSTEKLİ OLMASI İCAP EDER. ŞUAN DA SESSİZ "ABDULLAH BEY KESİNDİR BAŞKA ADAYIMIZ YOK DİYE BİRŞEY YOK"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz