Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya lideri Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İkili, başta Doğu Guta'daki insanlık trajedisi olmak üzere Suriye'deki son gelişmeleri ele aldı. Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile de ikili ilişkileri görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, DÜN akşam bazı mevkidaşlarıyla telefon diplomasisi yürüttü.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşen Erdoğan, Putin ile, Doğu Guta'da yaşanan insani kriz ile birlikte Suriye'deki son gelişmeleri değerlendirdi.

İki lider, BM Güvenlik Konseyi'nin kararı doğrultusunda Doğu Guta'da ateşkesin tam olarak sağlanması için özellikle Türkiye, Rusya ve İran'ın ortak çaba harcamasının önemini de vurguladı.

Görüşmede, Doğu Guta'daki halka insani yardımların ulaştırılarak, yaşanan felakete bir an önce son verilmesinin büyük önem taşıdığı ifade edildi.

Erdoğan, Zeytindalı harekatıyla ilgili Rus mevkidaşını bilgilendirirken, Türkiye, Rusya ve İran'ın Nisan ayında liderler düzeyinde İstanbul'da gerçekleştirecekleri üçlü zirveye ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile de telefonla görüştü.

Erdoğan görüşmede, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bir rehabilitasyon merkezinde çıkan yangında 30 kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle derin üzüntü duyduğunu belirtti.

İki lider, görüşme vesilesiyle ikili ilişkilere de değindi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz