"Sırada afrin şehir merkezinin kuşatılması var"

"Sırada afrin şehir merkezinin kuşatılması var"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin son durumu paylaştı; "sıra Afrin şehir merkezinin kuşatılmasına geldi" dedi. Doğu Guta'da yaşananlar nedeniyle Birleşmiş Milletler'e tepki gösteren Erdoğan'ın gündeminde seçim ittifakı çalışmaları da vardı.

ERDOĞAN: "HEM HAVADAN HEM KARADAN CİNDERESİ'NDEKİ TERÖRİSTLER SÜREKLİ SIKIŞTIRILIYOR. ÇOK YAKINDA BURASI DA TEMİZLENECEK BUNDAN SONRA SIRA AFRİN ŞEHİR MERKEZİNİN KUŞATILARAK ORADA YUVALANMIŞ TERÖRİSTLERİN BAŞLARININ EZİLMESİNE GELİYOR."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nda gelinen son durumu böyle özetledi; "Harekatın bundan sonraki kısmı çok daha hızlı şekilde yürüyecek" dedi.
Erdoğan'ın hedefinde ABD başta olmak üzere, teröre destek veren ülkeler de vardı.

ERDOĞAN: "ÜLKEMİZİN SINIRLARI BOYUNCA KURULMAYA ÇALIŞILAN TERÖR KORİDORUNUN, REJİMLE DE BÜYÜK ÖLÇÜDE ANLAŞMA SAĞLANDIĞINA GÖRE, TEK BİR HEDEFİ OLABİLİR; O DA TÜRKİYE'DİR. NİTEKİM AFRİN'DE ELE GEÇİRDİĞİMİZ YERLERDEKİ TÜM TAHKİMATLAR TÜM TUZAKLAR TÜM SİLAHLARIN NAMLULARI NE YAZIK Kİ ÜLKEMİZE DÖNÜKTÜR. HANİ DOSTTUNUZ, HANİ BİZ MÜTTEFİKTİK? BURADAKİ HEDEF ÇOK AÇIKTIR Kİ TÜRKİYE'DİR. TÜRKİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜDÜR. "

Cumhurbaşkanı, Doğu Guta'da yaşananlar üzerinden uluslararası topluma da yüklendi...

ERDOĞAN : "DOĞU GUTA'DAKİ GELİŞMELER YENİLİR YUTULUR MU? DOĞU GUTA'DAKİ GELİŞMELER İNSANLIĞA SIĞAR MI? BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÜVENLİK KONSEYİ'NDE KARAR ALIYORLAR; BATSIN SİZİN KARARINIZ. İŞLEME KONULMAYAN KARARIN İNSANLIK İÇİN NE ANLAMI VAR? SİZ İNSANLIĞI ALDATIYORSUNUZ, KANDIRIYORSUNUZ. BİZ BOŞU BOŞUNA 'DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR' DEMİYORUZ, ANLAMI BU. DÜNYA ADETA BİR KORKULAR DÜNYASI OLMUŞ. BİR KORKULAR HEGEMONYASI VAR VE BUNUN KARŞISINDA HİÇBİR ÜLKE SESİNİ ÇIKARMIYOR. "

Erdoğan'ın gündeminde ittifak düzenlemesi de vardı... MHP ile oluşturdukları ittifakın Mecliste kararlı şekilde yürüdüğünü, Büyük Birlik Partisi'nin de 'cumhur ittifakını' desteklediğini hatırlatan Erdoğan, isim vermeden diğer partilere seslendi.

ERDOĞAN: "BU ÇATININ ALTINDA OLMASINI ARZU ETTİĞİMİZ PARTİLER, EĞER KENDİLERİNE BAŞKA BİR YOL VEYA YOL ARKADAŞI SEÇİYORLARSA, ONLARA DA 'GÜLE GÜLE' DEMEKTEN BAŞKA ELİMİZDEN BİR ŞEY GELMEZ. BİZ ÜLKEMİZDE HER ŞEYDEN ÖNCE, AZAMİ MÜŞTEREKLERİMİZİN OLDUĞU SİYASİ HAREKETLERLE, SİYASİ PARTİLERLE BERABER OLMANIN İTTİFAKINI KURUYORUZ, ASGARİ MÜŞTEREKLER DEĞİL. ONLARLA BERABER OLAMAYIZ. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz