FETÖ davaları 47 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

FETÖ davaları 47 sanığa ağırlaştırılmış müebbet

15 Temmuz darbe girişiminde Deniz Kuvvetleri'ndeki eylemlere ilişkin davada karar çıktı. 47 sanık ağırlaştırılmış müebbet, 18 sanık müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Darbe girişiminde, Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin yargılanan eski pilot kurmay yüzbaşı Hüseyin Türk'ün hücresinden, FETÖ'ye ait not çıktığı iddia edildi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fethullahçı Terör Örgütü'ne yönelik başlatılan davalar ve gözaltılar sürüyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki darbe girişimi eylemlerine ilişkin davada karar çıktı. 47 sanığa ağırlaştırılmış müebbet, 18 sanığa müebbet hapis cezası verildi.

Antalya'nın Alanya ilçesinde 25 Şubat'ta gözaltına alınan 25 kişiden 4'ü tutuklandı. 21'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Alanya merkezli 7 ilde 39 kişi gözaltına alınmıştı.

Karaman'da kadın emniyet personeli ile emniyet mensuplarının eşlerine mahrem ablalık yaptıkları iddiası ile gözaltına alınan 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu arada darbe girişiminde Akıncı Hava Üssü’ndeki olaylara ilişkin yargılanan sanıklardan Hüseyin Türk'ün hala örgütle temas halinde olduğu ortaya çıktı.

Darbe girişimi sırasında üste pilot kurmay yüzbaşı ve F-16 pilotu olarak görev yapan Hüseyin Türk, iddialara göre, 22 Şubat 2018'de yaptığı görüşün ardından dosyasından çıkarıp, parçalayarak çöp kutusuna attığı not, infaz koruma memurları tarafından bantla biraraya getirildi.

Notta, “Kardeşlerim sizlerle görev yapmak benim için büyük bir onurdur. Bu günler Allah’ın izni ve inayetiyle elbet bir gün bitecek ve belki daha büyük görevler verilecek, belki asıl zorlu sınav o zaman başlayacak. Sizi çok seven abiniz" ifadesinin yazılı olduğu görüldü.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz