En iyi kadın oyuncunun oscar'ı çalındı

En iyi kadın oyuncunun oscar'ı çalındı

Oscar heykelcikleri sahiplerine ulaştı, ancak gecede bir de hırsızlık girişimi öne çıktı. En iyi kadın oyuncu dalında ödül kazanan Frances McDormand'ın ödülü kutlama partisi sırasında çalındı. Hırsız ise çok kısa sürede yakalandı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles eyaletinde gerçekleşen 90. Akademi Ödül Töreni’nde “En İyi Kadın Oyuncu” oscar’ını kucaklayan Frances McDorman’ın (frensis mecdormınd) ödülünün çalındığı açıklandı.

Törenden sonra düzenlenen kutlama partisine katılan ve ismi Terry Bryant(teri bırayınt) olarak açıklanan zanlınan Dormand’ın oscar'ıyla birlikte video çekip paylaştığı görüldü.

Ödül sonrası yemeklerinin verildiği restoranda çalıştığı belirtilen Bryant’ın Oscar heykeliyle birlikte mekandan ayrıldığını gören bir fotoğrafçı durumu güvenlik görevililerine bildirdi.

Zanlının hırsızlık girişimi nedeniyle gözaltına alındığı ve Dormand’a ödülünün geri verildiği belirtildi.

Uzmanlar, maddi değerini merak edenler için Oscar heykelciğinin gerçek değerinin 330 dolar olduğunu bildirdi. Akademi tarafından satışı yasaklanan Oscar, oyuncuların satmak istemesi halinde 1 dolar’a geri alınıyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz