Şeytan ittifakı tartışması

Şeytan ittifakı tartışması

Siyasetin gündemi; ittifak senaryoları... Anamuhalefetin eleştirisine Başbakan Binali Yıldırım Manisa'dan yanıt vermişti. Başbakan'a yanıt ise DÜN CHP grup başkanvekili Özgür Özel'den geldi.

BİNALİ YILDIRIM: "KENDİNİ BİLMEZ BİR CHP'Lİ DİYORKİ MHP AK PARTİ İTTİFAKI BİR ŞEYTAN İTİTFAKIDIR ŞEYTAN BİLE BUNLARIN YANINDA MASUM KALIR "

ÖZGÜR ÖZEL: "KENDİLERİ BİR İTİTFAK KURUCAKA YETMEYECEK DÖNECEK DİĞRELERİNE SEN DE KUR DİYECEK BASKI YAPACAK ZORLAYACAK
BUNLAR ŞEYTANLIK DEĞİL DE NEDİR BUNLAR SİYASİ ŞEYTANLIKTIR "

Gündem ittifak senaryoları...Gözler Cumhuriyet Halk Partisi'nde ama tartışma Başbakan binali Yıldırım ile CHP sözcüleri arasında..

ÖZGÜR ÖZEL: "MÜHÜR BAŞKA PARTİLERİE KUTU DIŞINA TAŞMAYACAK BUNLARDA UTTİFAKIN NERESİNE BASILIRSA B.ASILSIN GEÇERLİ OLACAK "

BİNALİ YILDIRIM: "BÖYLE ALÇAKÇA İFADELERİ PARTİMİZE VE İNSANIMIZA YAKIŞTIRANLAR SİYASİ MEFTA OLMAKTAN KENDİLERİNİ KURTARAMAZLAR"

başbakan Binali Yıldırım Manisa'da konuşmuştu. Eleştirilerine Cumhuriyet halk partili Özgür Özel yanıt verdi. Adalet ve kalkınma partili Bülent Turan da tartışmaya katıldı.

YILDIRIM: "CUMHUR İTİFAKI SİZE DE AÇIK EĞER YERLİ İSENİZ MİLLİ İSENİZ BAYRAK BAYRAK DİYE BAĞIRIYORSANIZ BUYRUN GİRİN SİZ DE O İTTİFAK "

ÖZEL: "KISKANMA CUMHUR İTTİFAKINA SEN DE GEL DİYOR KARDEŞİM BEN TERÖRİSTSEM sEND E ÇOK MİLLİYSEN BİZİ NİYE ÇAĞIRIYORSUN ....BİR TEK DERTLERİ VAR KOLTUK DA KOLTUK "

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilkeler bazında beraberlik açıklamasından sonra anamuhalefet partisi de "seçim güvenliği"ne yönelik komisyon kurmuştu.
Komisyonu oluşturan heyet, ilk görüşmesini Cuma günü İyi parti ile gerçekleştirmişti. ziyaret edilen ilk adres Büyük Birlik Partisi oldu.

ÜZEYİR TUNÇ: "BUGÜN GÖRÜŞÜLMEKTE OLAN MECLİSE SEVKEDİLEN TASARIYI DESTELEDİĞİMİZİ KENDİLERİNE AKTARDIK"

CHP'nin Partileraarası diyalog başlatmasının nedeni olarak seçim güvenliğine ilişkin düzenlemeler olduğu açıklanmıştı. Ama ittifak senaryoları da görüşmelerin gündeminde..

ÜZEYİR TUNÇ: "CUMHUR İTİTFAKINA DA SONUNA KADAR DESTEK VERİYORUZ.....SONUNA KADAR SAVUNAN BİR HAREKETİZ "

CHP heyetinin, bir sonraki durağı Demokratik Sol Parti oldu.

BÜLENT TEZCAN: "YÜZDE 10 BARAJININ ALTINDAKİ SİYASİ PARTİLERE HAYAT HAKKI TANIMAYAN ....BİR DÜZENLEME "

HASAN ERÇELEBİ: "ÖMÜZÜDEKİ SEÇİMLERDE YSK İSTEMEDİĞ İPARTİLERİ SİÇEME SOKMAYACAKTIR GÖZÜNÜN ÜSTÜNDE KAŞIN VAR DİYEREK ONU SEÇİM DIŞINDA TUTACAKTIR BU BÜYÜK BİR TEHLİKEDİR "

CHP'liler daha sonra Bağımsız Türkiye Partisi ile Demokrat Parti'yi de ziyaret etti. Ancak dikkatler Saadet Partisi'nde...
"İktidar ve muhalefet ile dirsek temasımız devam edecek" diyen SP lideri temel Karamollaoğlu ise iktidar ile ittifak şartını, "Olabilir ama bütün politikalar değişir, o zaman olur. Ama iktidar buna razı olur mu?" diye açıkladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz