Türkiye'de tutuklu yunan askerler

Türkiye'de tutuklu yunan askerler

Ankara ve Atina, iddiaları yalanladı... Casusuluk şüphesi ile Türkiye'de tutuklanan 2 Yunan askeri, takas edilmeyecek... Askerlerin tutukluluk hallerine avukatlarınca yapılan itiraz da reddedildi.

BOZDAĞ:"BU ASKERLER, ASKERİ YASAK BÖLGELERE GİRME VE ASKERİ CASUSLUK SUÇLARINDAN ADLİ SORUŞTURMAYA TABİ TUTULMUŞTUR. BİR SİYASİ TAKAS SÖZ KONUSU DEĞİLDİR."

Ankara ile Atina arasında olası bir takas iddiası, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ile Yunanistan'ın Avrupa İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan vekili Yorgos Katrougalos tarafından kesin bir dille yalanlandı.

Türkiye sınırını geçerek casusuluk şüphesi ile tutuklanan 2 Yunan askerinin, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan 8 asker ile takas edilmesi ihtimali havada kaldı.

Yaşanan durumun sınırlarda sıkça görüldüğüne dikkati çeken Katrougalos da "Türkiye ile savaşta değiliz ki tutukluları takas edelim" sözleriyle söylentiyi değerlendirdi..

Yunan askerler, Teğmen Aggelos Mitretodis ile Astsubay Çavuş Dimitros Kouklatzis'in tutukluluklarına itiraz ve tahliye talepleri ise reddedildi.

Sulh Ceza Hakimliği, askerlerin kalıcı ikametgahlarının olmaması ve cep telefonlarından elde edilen verilerin sonucunun beklenilmesi nedeniyle tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz