Siyasette ittifak tartışmaları

Siyasette ittifak tartışmaları

Siyasetin gündemini ittifak tartışmaları oluşturuyor... İYİ Parti temsilcileriyle Cuma günü biraraya gelen CHP heyeti, görüşme trafiğini, bu hafta da diğer partilerle sürdürecek.

BİNALİ YILDIRIM: "KENDİNİ BİLMEZ BİR CHP'Lİ DİYORKİ MHP AK PARTİ İTTİFAKI BİR ŞEYTAN İTİTFAKIDIR ŞEYTAN BİLE BUNLARIN YANINDA MASUM KALIR BÖYLE ALÇAKÇA İFADELERİ PARTİMİZE VE İNSANIMIZA YAKIŞTIRANLAR SİYASİ MEFTA OLMAKTAN KENDİLERİNİ KURTARAMAZLAR"

Siyasetin gündemini ittifak senaryoları oluşturuyor. Başbakan Binali Yıldırım da , Manisa'da konuştu.

BİNALİ YILDIRIM: "CUMHUR İTİFAKI SİZE DE AÇIK EĞER YERLİ İSENİZ MİLLİ İSENİZ BAYRAK BAYRAK DİYE BAĞIRIYORSANIZ BUYRUN GİRİN SİZ DE O İTTİFAK "

Gözler ise Cumhuriyet Halk Partisi'nde...

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilkeler bazında bir beraberlik açıklamasından sonra anamuhalefet Partisi bir komisyon kurmuştu.

Komisyonu oluşturan heyet, ilk görüşmesini Cuma günü İYİ Parti ile gerçekleştirmişti.

BÜLENT TEZCAN: "PAZARTESİ VE SALI GÜNÜ DİĞER GÖRÜŞME PROGRAMIMIZ PAZARTESİ GÜNÜ 9.30... DEMOKRATİK PARTİ İLE GÖRÜŞMELERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ "

CHP'nin Partiler arası diyalog başlatmasının nedeni olarak seçim güvenliğine ilişkin düzenlemeler olduğu açıklandı ama ittifak konusu da parti ziyaretlerinin gündeminde.

BÜLENT TEZCAN: "SALI GÜNÜ DE SAADET PARTİSİ HDP VE VATAN PARTİSİ İLE GÖRÜŞME YAPACAĞIZ "

Parti Genel Merkezi'nde bir basın açıklaması yapan Sözcü Bülent Tezcan, HDP temsilcileriyle de önümüzdeki günlerde Meclis'te biraraya gelineceğini söyledi.

BÜLENT TEZCAN: "BUNU BİR CEPHELEŞME KUTUPLAŞMA KÜLTÜRÜYLE DEĞİL TAM TERSİ BÜYÜK BULUŞMA ...HAYATA GEÇİRMEK GEREKİYOR "

BÜLENT TEZCAN: "BİZ İLKELERİ ÖN PLANA ÇIKARIYORUZ İLKESİZ BİR BERABERLİK DEĞİL İLKELERİN ÖNE ÇIKTIĞI BİR ...BERABERLİĞİ SAVUNUYORUZ "

Bu arada MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu da İzmir'de konuştu. Tanrıkulu, CHP'nin ititfak için partilerle gizli görüşmeler yaptığını savundu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz