İsrail başbakanı'nın başı bir kez daha dertte

  • 14 Şubat 2018

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun durumu giderek zorlaşıyor... Polis, tamamlanan iki soruşturma sonucunda Netanyahu hakkında rüşvet, yolsuzluk ve görevi kötüye kullanma suçlamalarıyla dava açılması için tavsiyede bulundu. Netanyahu ise iddiaları bir kez daha reddetti.


İsrail polisi, bir senedir iki farklı konuda soruşturma yürüttüğü Başbakan Benyamin Netanyahu hakkında yolsuzluk suçlamasıyla dava açılması tavsiyesinde bulundu.

Açıklamada, Netanyahu'nun iki farklı soruşturmada "rüşvet aldığı, yolsuzluk yaptığı ve görevi kötüye kullandığına" dair yeterli delil bulunduğu belirtildi.

Netanyahu ise iddiaları bir kez daha reddetti. Kamu hizmeti yaptığı sürece hiç kişisel çıkar elde etmeyi amaçlamadığını söyledi.

Toplamda 12 sene başbakanlık makamında bulunan Netanyahu, bu süre zarfında hakkında en az 15 soruşturma açıldığını, ancak hiçbirisinden bir sonuç çıkmadığını hatırlattı..

Netanyahu hakkında iddianamenin hazırlanıp hazırlanmayacağına ve sürecin nasıl işleyeceğine başsavcılık makamı karar verecek.