Soylan:"doların yükselişi vatandaşa zam olarak yansıyor"

Soylan:"doların yükselişi vatandaşa zam olarak yansıyor"

Dolar, haftayı yükselişle kapattı... Bu yükselişin zam olarak yansıdığını söyleyen ekonomistler, büyük bütçeli yeni projelerin maliyetinin de vatandaşa ek yük olduğu görüşünde...

Haftayı yükselişle kapatan dolar, 3 lira 80 kuruşun üzerinde seyrediyor. Avro da, 4 lira 65 kuruşun üstünde...

DOLAR: 3.81 TL
AVRO:4.68 TL

Haftalık bazda dolar, yatırımcısını sevindirdi ama; ekonomistlere göre bu yükseliş vatandaşa kaybettiriyor. Zamlara dikkat çeken uzmanlar, "yük vatandaşın üzerinde" diyor.

"DOLAR EN AZINDAN KÖPRÜDEN GEÇERKEN CEBİMİZİ ETKİLİYOR. ORTADA CİDDİ FİYAT ARTIŞLARI VAR YÜZDE 25LİK ZAMLAR VARSA HALKIN ÜZERİNDE CİDDİ YÜK VAR DEMEKTİR 24 YIL DAHA BU SÜRECEK"

Büyük bütçeli yeni projelere değinen ekonomist Bülent Soylan, 3. havalimanının yüzde 80'inin bittiğini hatırlatıyor. Maliyetine işaret ediyor.

"3. HAVALİMANININ YÜZDE 80İ TAMAMLANDI İYİ BİR GELİŞME AMA MALİYETİ TÜRKİYE EKONOMİSİ İÇİN BÜYÜK YÜK BİZ BUNU ZAMAN İÇİNDE SEYAHAT ETTİKÇE VERGİLERLE ÖDEYECEĞİZ"

Ekonomide istikrar olmadığını söyleyen Soylan, yatırımcı ve üreticinin harekete geçemediğini ifade ediyor.

"İŞSİZLİK CARİ AÇIKTA BÜYÜK SIKINTILAR VAR VE SONA ERECEĞİNE DAİR EMARE YOK TÜNELİN UCU GÖRÜNMÜYOR BÖYLE OLUNCA NE YATIRIMCI NE ÜRETİMCİ KILINI KIPIRDATMIYOR İSTİKRAR YOK EKOMOMİ İSTİKRAR İSTER"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz