Kadro için sınav hakkı kazanan taşeron işçiler açıklanmaya başladı

Kadro için sınav hakkı kazanan taşeron işçiler açıklanmaya başladı

Bazı kurumlar taşeron işçilerin kadro başvurularına ilişkin sonuçları açıklamaya başladı...Kesin listeler 24 Şubat ile 2 Mart arasında askıya çıkarılacak; 3 Mart ile 22 Mart arasında ise sınav yapılacak...

Taşeron işçilerin kadro başvurularına ilişkin sonuçlar, bazı kurumlarca açıklanmaya başlandı...20 Şubat'a kadar sınava girmeye hak kazanan tüm işçiler ilan edilecek..

Açıklanan listelere itirazlar ise 21-23 Şubat tarihlerinde alınacak..

İtirazlar karara bağlandıktan sonra, sınav için kesin listeler 24 şubat 2 mart tarihleri arasında askıya çıkacak...Hak kazanan işçiler 3 Mart ile 22 Mart arasında sınava girecek..

Yazılı sınavda 100 üzerinden 50 puan alan başarılı sayılacak..Sözlü ve uygulamalı sınavlarda ise emekçiler ilgili kurul tarafından başarılı ya da başarısız olarak değerlendirilecek..

"SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAV AÇISINDAN BAKTIĞIMIZDA BAŞARILI VE BAŞARISIZ DİYE DEĞERLENDİRİLECEK İŞÇİ ARKADAŞLARIMIZ TAMAMEN SUBJEKTİF KRİTERLERLE DEĞERLENDİRME YAPILACAĞI AÇIK BU İŞÇİ ARKADAŞLARIMIZ HASTANELERDE KARAYOLLARINDA BELEDİYELERDE KAMUNUN İŞİNİ YAPAN ARKADAŞLARIMIZDIR VE BİR SINAVA TABİ TUTULMALARI AKLA MANTIĞA AYKIRIDI "

Başarılı olan hak sahipleri 2 Nisan'a kadar topluca işçi kadrolarına geçirilecek.

Ancak bu düzenlemede kapsam dışında kalan taşeron işçilerle ilgili sendikalardan tepki geldi..

"BAKANLIKLARA BAĞLI KURUMLARDAKİ İŞÇİLER AÇISINDAN ORAYA DA BAKTIĞIMIZDA, ÖZEL KURUMLARDA KİTLERDE ÇALIŞANLAR İDARELERİN YURTDIŞI BİRİMLERİNDE ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZ VE SAĞLIK İŞ KOLUNDA DA HASTANELERDE ÇALIŞAN İŞÇİ ARKADAŞLARIMIZIN ÖENMLİ BİR KISMI KAPSAM DIŞINDA KALDI.."

Sözkonusu işçilerin de kadroya alınması gerektiğini söyleyen Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, başvurusu kabul edilmeyen işçilerin mağduriyetine de dikkati çekti..

" BAŞVURUSU KABUL EDİLENLER AÇIKLANDI KABUL DAHİ EDİLMEYEN ARKADAŞLARIMIZ VAR BU YILLARDIR KAMUDA HUKUKSUZ BİR BİÇİMDE ÇALIŞTIRILAN VE MAĞDUR EDİLEN ARKADAŞLARIMIZIN İŞSİZ KALMA DURUMUYLA YÜZYÜZE OLDUKLARINI GÖSTEREN BİR DURUM.."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz