Türk savaş uçakları afrin’de PYD/PKK'ya ait hedefleri vurdu

Türk savaş uçakları afrin’de PYD/PKK'ya ait hedefleri vurdu

Zeytin Dalı Harekatı'nın 20'nci günü geride kalırken, Rusya'nın hava sahasını yeniden açmasıyla PYD/PKK'ya ait hedefler, düzenlenen hava harekatıyla vuruldu. Operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı Bin 28'e yükseldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile telefonda Suriye'yi görüştü..

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terör hedeflerine yönelik hava harekatı, 5 günlük aranın ardından DÜN GECE yeniden başladı.

İdlib'te Rus jetinin düşürülmesinin ardından Rusya'nın yeni bir savunma sistemi kurması nedeniyle kapatılan hava sahasının tekrar açılmasıyla PYD/PKK'ya ait hedefler bir bir bombalandı.

Hava saldırılarında TSK ve Özgür Suriye Ordusu kontrolündeki Burseya Dağı'nın güneybatısında en az 6 hedef vuruldu.

Sınır birlikleri de fırtına obüsleri ve çok namlulu roket atar sistemleriyle terör mevzilerini ateş altına aldı.

Zeytindalı harekatında dün 29 teröristin daha öldürülmesi ile etkisiz hale getirilen terörist sayısı bin 28'e yükseldi.

Harekat ile eşzamanlı olarak Türkiye'nin diplomatik temasları hız kesmeden sürüyor...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefonda görüştü. Taraflar, Afrin ve İdlib başta olmak üzere Suriye'deki son gelişmelerin ele aldı. Ayrıca Türkiye, Rusya, İran liderler zirvesinin ikincisinin İstanbul'da yapılması kararlaştırıldı.

Erdoğan daha sonra İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile de telefonda görüştü... İkili Suriye'deki gelişmeleri değerlendirdi.

ABD Savunma Bakanı James Mattis, önümüzdeki hafta içerisinde Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile görüşeceğini açıkladı. Mattis, Münbiç konusunda da Türkiye'nin baskılarının devam ettiğini ancak şu anda herhangi bir durum değişikliği olmadığını söyledi.

Rusya'nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia tarafından ortaya yeni bir iddia atıldı. Temsilci, PYD/PKK'nın geçen ay Suriye'de 400 IŞİD'liyi serbest bıraktığını ve 120 IŞİD'linin Suriye Demokratik Güçleri saflarına katıldığını belirterek, teröristlere karşı çifte standart uygulandığını belirtti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz