Furkan eğitim ve hizmet vakfı operasyonu

Furkan eğitim ve hizmet vakfı operasyonu

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik operasyonda gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevkedilen 28 zanlıdan aralarında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un da bulunduğu 5'i çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 23 kişi ise adli kontrol şartıyla salıverildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un da bulunduğu 28 şüpheli gözaltına alınmıştı.

9 gün boyunca emniyette işlemleri süren zanlılar, DÜN öğle saatlerinde adliyeye sevkedildi.

Savcılıkta ifade veren şüpheliler, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı tarafından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Hakimlikteki işlemlerin ardından Alparslan Kuytul ile birlikte 4 şüpheli, "Suç örgütü kurmak ve yönetmek, örgüt faaliyeti çerçevesinde nitelikli dolandırıcılık ve özel belgede sahtecilik" suçlarından tutuklandı. 23 şüpheli ise, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Öte yandan, İstanbul ve Kayseri'den gelen takviye kuvvetlerin de aralarında bulunduğu çok sayıda polis, adliye ve çevresinde güvenlik önlemi aldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz