Meclis Genel Kurulu'nda "pyd" gerilimi

Meclis Genel Kurulu'nda "pyd" gerilimi

Terör örgütü PYD tartışması, Meclis Genel Kurulu'nda da tansiyonu yükseltti.. Milliyetçi Hareket Partisi'nden, Cumhuriyet halk partisi'ne sert eleştiriler geldi.. Anamuhalefettin yanıtları ile gerilim tırmandı.

AHMET SELİM YURDAKUL - ANAMUHALAFET PARTİSİNİN AÇIKLAMALARINDAKİ TUTARSIZLIKLARA BAKARMISINIZ?

ENGİN ÖZKOÇ - BİZ MUHALEFETİN MUHALEFETİ ELEŞTİRMESİNE HİÇ ALIŞIK DEĞİLİZ.

Meclis Genel Kurulu'nda önce MHP, ardından da CHP sözcüleri çıktı kürsüye.. İki partinin de hedefinde, PYD terör örgütü vardı ama eleştiriler karşılıklı tartışmaya dönüştü.

AHMET SELİM YURDAKUL - CHP MİLLETVEKİLİ SELİN SAYEK BÖKE, ÖNÜNE İSTİHARAT RAPORU KONMADAN YPG'NİN TERÖR ÖRGÜTÜ OLDUĞUNA İNANMAZMIŞ. KILIÇDAROĞLU, ÖNCE YPG TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL, VATANINI KURTAMARK İÇİN BİR OLUŞUM DİYOR. SONRA EVET TERÖR ÖRGÜTÜDÜR DİYOR.

ENGİN ÖZKOÇ- EĞER BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKAR, BİZİM MVLERİMİZİN ADINI VEREREK BİZİ TERÖRLE İLİŞKİLENDİRMEYE ÇALIŞIRSA CEVABINI VERİRİZ. CHP TERÖRLE İLİŞKİSİ OLMAYAN, TERÖRE DESTEK VERMEYEN NADİR, TEK SİYASİ PARTİDİR.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, MHP'ye yönelik eleştirilerine iktidar da yanıt verdi..

ENGİN ÖZKOÇ- SAYIN DEVLET BAHÇELİ GRUP TOPLANTISINDA YETİMİN MALINI YİYEN İNSANDAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ DEMİŞTİ. MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALANDAN CM OLMAZ DEMİŞTİR. CHP DÜN NE SÖYLEDİYSE BUGÜN AYNI ŞEYİ SÖYLEMEKTEDİR. MHP DÜN SÖYLEDİĞİ İLE BUGÜN SÖYLEDİĞİ YER ARASINDA BİR KIYASLAMA YAPMAK ZORUNDA.

ERHAN USTA- MHP DÜN NE DEDİYSE BUGÜN DE AYNISINI SÖYLÜYOR. BİZİM ÇİZGİMİZDE HİÇBİR KIRILMA YOK EVET HIRSIZDAN CB OLMAZ AMA VATANDAŞ BUNU KABUL ETMEDİ, BUNULA İLGİLİ YARGILAMA YAPILMADI. BİZ NE SÖYLEBİLİRİZ DAHA GEÇMİŞTE ŞÖYLE DENMİŞTİ BÖYLE DENMİŞTİ.. DEMEK Kİ Bİ KISIM DÜŞÜNCELERDEN VAZGEÇİLMİŞ OLMASI LAZIM BİZİM BU SÖZLERİ SÖYLEDİĞİMİZ DÖNEMDE TERÖRLE MÜCADELE EDİLMİYORDU, MÜZAKERE EDİLİYORDU. MASALAR KURULMUŞTU. KARŞI OLDUĞUMUZ OYDU.
BUGÜN UYGULANAN POLİTİKALAR BİZİMLE UYUMLU POLİTİKALARDIR...

NACİ BOSTANCI- DOĞRUDUR, YETİM MALI YİYEN CUMHURBAŞKANI OLAMAZ. RTE BÜTÜN BUNLARDAN BER'İ OLDUĞU İÇİN HALK TARAFINDAN CUMHURBAŞKANI SEÇİLMİŞTİR...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz