Cumhubaşkanı Erdoğan, muhtarlar toplantısında konuştu

Cumhubaşkanı Erdoğan, muhtarlar toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de 45. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu; Zeytin Dalı Harekatı üzerinden amerikan başkanı trump'a ''Terörist, teröristle yok edilmez, yanlış yapıyorsunuz" diye seslendi. Suriyeli sığınmacılar konusuna da değinen Erdoğan, "3,5 Milyonu burada ilanihaye saklayacak halimiz yok" dedi. Erdoğan'ın hedefinde; CHP lideri kemal kılıçdaroğlu, Türk Tabibler Birliği ile Türkiye Barolar Birliği yöneticileri de vardı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki 45. Muhtarlar Toplantısı'nda yaptığı konuşmanın büyük bölümünü Suriye'de yaşanan gelişmelere ayırdı...

"AFRİN OLAYINI ÇÖZECEĞİZ, İDLİB'İ AYNI ŞEKİLDE ÇÖZECEĞİZ VE MÜLTECİ KARDEŞLERİMİZ TEKRAR KENDİ TOPRAKLARINA, KENDİ EVLERİNE DÖNSÜN İSTİYORUZ. 3,5 MİLYONU HERHALDE BİZ BURADA İLANİHAYE SAKLAYACAK HALİMİZ YOK. "

Erdoğan, zeytin dalı harekatında etkisiz hale getirilen terörist sayısına ilişkin son bilgiyi de verdi...

"ASKERLERİMİZ ADETA ORADA DESTAN YAZIYORLAR. GENELKURMAY BAŞKANLIĞI'NDAN ALDIĞIMIZ RAKAM 1028 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ."

Cumhurbaşkanı, amerika birleşik devletleri'ne de tepkiliydi...

"TERÖRİST TERÖRİSTLE YOK EDİLMEZ, YANLIŞ YAPIYORSUNUZ SAYIN TRUMP' DEDİM AMA MAALESEF O YİNE ONLARA BAKTI. 'PEKİ SİZ YOLUNUZA, BİZ YOLUMUZA' DEDİK. ŞU ANA KADAR YAPTIKLARIMIZ DAHA ISINMA TURLARI BİLE SAYILMAZ. "

Erdoğan'ın hedefinde anamuhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu da vardı...

"BÖLGEYİ ADIM ADIM TERÖRİSTLERDEN ASKERİMİZ, MİLLETİMİZ, HEP BERABER TEMİZLİYORUZ. BUNU BAY KEMAL'E RAĞMEN TEMİZLİYORUZ. NE DİYOR BEYEFENDİ, 'AFRİN'E GİTMEYİN, FAZLA İÇERİLERE GİTMEYİN.' SENDEN Mİ ALACAĞIZ İZNİ? ONA KALSA 'ESED İLE MASAYA OTURUN DA BU İŞİ KONUŞUN' DİYOR. 1 MİLYON VATANDAŞINI ÖLDÜREN BİR KATİLLE BİZ NEYİ KONUŞACAĞIZ? "

Erdoğan, kılıçdaroğlu'na bir iddia üzerinden de yüklendi...

"AK PARTİ'NİN DEAŞ'A DESTEK OLDUĞUNU İSPAT ET, BEN BU MAKAMDA DURMAM, BU GÖREVDEN ÇEKİLİRİM. SEN BUNU İSPAT EDEMEDİĞİN ZAMAN ÇEKİLİR MİSİN? ÇEKİLEMEZ. HAYATI YALAN ÜZERİNE KURULU BU ADAMIN. "

Cumhurbaşkanı; Türk Tabibler Birliği ve Türkiye Barolar Birliği'ne yönelik eleştirilerine de devam etti; Hükümetin, meslek kuruluşlarının isimlerinde değişiklik yapılması ve kamu yardımının kesilmesine yönelik çalışmasına da değindi.

"TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ DENİLEN BU KURULUŞUN TÜRKLÜKLE ALAKASI YOK, TÜRK KAVRAMINA DA LAYIK OLAN BİR YANI YOKŞİMDİ ÇIKARILACAK KANUNLARLA, ÇIKARILACAK BAKANLAR KURULU KARARIYLA, BU ÜLKEDE TÜM HUKUKÇULAR, TÜM DOKTORLAR KENDİ DERNEKLERİNİ, VAKIFLARINI RAHATLIKLA KURABİLECEKLER VE BUNLARA DA KAYNAĞINDA PARA ÖDEMESİ DİYE BİR ŞEY YAPMAYACAKLAR. BUNLARIN HEPSİ BİTECEK. ONDAN TUTUŞTULAR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz