Öso tartışması sürüyor

Öso tartışması sürüyor

Özgür Suriye Ordusu'na yönelik tartışma devam ediyor... İktidara "ÖSO içinde El Nusra da üyeleri var mı?" sorusunu yönelten Cumhuriyet halk partisi sözcüsü, Afrin'e girilmesine karşı çıktıklarını söyledi...

ENGİN ÖZKOÇ: "EL NUSRA TERÖR ÖRGÜTÜ MÜDÜR DEĞİL MİDİR ÖSO’NUN İÇİNDE VAR MI YOK MU? BUNU SORMAK GOREVİMİZ."

Anamuhalefetin Özgür Suriye Ordusu’na yönelik eleştirileri sürüyor…

Genel Kurul’da DÜN yaşanan tartışmaların ardından CHP sözcüleri BUGÜN de eleştirilerini sürdürdü...
Grup Başkanvekili Engin Özkoç, bir kez daha hükümete seslendi; "Afrin'in içine girmemeliyiz" ifadesini kullandı.

"O BÖLGEDE ŞEHİT OLAN TEK BİR ASKERİMİZİN KANI BOŞA AKITILMAMALIDIR. AFRİN'E GİRİLMESİNE KARŞI ÇIKIYORUZ. NEDEN? ÇÜNKÜ HEM ÇATIŞMALAR ARTACAK HEM DE ORASI SİVİLLERE DOLU BİR BÖLGE. ORADA HEM SİVİL HEM DE ASKERLERİMİZİN KAYBININ YAŞANACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ."

Özkoç, yaşananlara suriyeli sığınmacılar üzerinden de değindi...

"BİZİM GENÇLERİMİZ ORDA ŞEHİT OLUYOR. SURİYELİ GENÇLER TURKİYE'DE NARGİLE TÜTTÜRÜYORLAR. TÜM OLANAKLARDAN YARARLANARAK HAYATLARINI SÜRDÜRÜYORLAR. BİZİM ASKERLERİMİZ SINIRDA HAYATINI KAYBEDİYOR BİR AN ÖNCE SURİYE REJİMİYLE TEMASA GEÇİLMESİ VE SURİYELİ MÜLTECİLERİN DE BİR AN ÖNCE ÜLKELERİNE DÖNMELERİ GEREKİYOR."

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, Adalet Yürüyüşü sırasında IŞİD'li teröristler tarafından yapılması planlanan saldırı da gündemdeydi..

"PKK, KILIÇDAROĞLU'NU HEDEF ALIYOR. DEAŞ, KILIÇDAROĞLU'NU HEDEF ALIYOR. FETO, KILIÇDAROĞLU'NU HEDEF ALIYOR. PEKİ AKP KİMİ HEDEF ALIYOR. KILIÇDAROĞLU'NU HER ZEMİNDE YOK ETMEYE ÇALIŞIYOR AKP TERÖR ÖRGÜTLERİYLE AYNI DİLİ KONUŞARAK KKYA SALDIRIYOR SAYIN MAHMUT TANAL BUGÜN İTİBARİYLE BU SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU. TERÖR ÖRGÜTLERİNİN HEDEFİ İLE AKP'NİN HEDEFİ AYNIDIR. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz