Kış Olimpiyatlarında Türkiye'yi temsil edecek isimler

Kış Olimpiyatlarında Türkiye'yi temsil edecek isimler

Kış olimpiyatları başlıyor. Türkiye'yi 8 sporcunun temsil edeceği Pyongçhang Kış olimpiyatları, 25 Şubat'ta sona erecek.

Güney Kore'nin PyeongChang kentinin ev sahipliği yapacağı 23. Kış Olimpiyat Oyunları, YARIN açılış töreni ile resmen başlayacak.

35 bin kişi kapasiteli PyeongChang Olimpiyat Stadı'nda gerçekleştirilecek ve üç saat sürecek törenle başlayacak oyunlar, 25 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

Bu yıl rekor katılımla, 92 ülkeden 2952 sporcunun katılacağı kış olimpiyatlarında, ülkemizi 8 sporcu temsil edecek.

Rusya’nın doping skandalı nedeniyle men edildiği olimpiyatlarda 169 Rus sporcu, 5 halkalı olimpiyat bayrağı altında mücadele verecek.

Buz Hokeyi gibi takım sporlarında da olimpiyat bayrağını taşıyacak, Rus sporcularının bu ilginç durumu kadar önemli başka bir detay da Kuzey Kore’li 12 kadın buz hokeycinin, Güney Kore’deki kadın buz hokeycilerle biraraya gelerek oluşturacağı Kore takımı olacak. İki ülkenin bayrağından ayrı olarak farklı bir Kore bayrağı ve formasıyla mücadele edecek takım, B Grubunda Japonya, İsveç ve İsviçre ile mücadele edecek.

Kuzey ve Güney Kore’li Buz hokeyciler açılış ve kapanış töreninde de bu bayrak altında yürüyecek. Erkekler Buz Hokeyi kategorisinde ise Güney Kore takımı kendi sporcularıyla başarı kovalayacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz