Dolmabahçe-levazım tünel çalışması

Dolmabahçe-levazım tünel çalışması

İstanbul'da Dolmabahçe-Levazım Tüneli çalışmaları nedeniyle Maçka Parkı'nın bir bölümü kapatıldı, bölgedeki ağaçlar işaretlendi. 199 ağacın sökülerek başka bölgelere nakledileceğini duyuran belediye, projenin animasyon görüntülerini paylaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Dolmabahçe-Levazım Tüneli çalışmalarına hız verildi. Bu nedenle daha önce bir bölümü alüminyum plakalarla kapatılan Maçka Demokrasi Parkı'nın Beşiktaş'ın stadına bakan tarafı da kapatıldı.

Maçka Parkı'nın içinde ve çevresindeki ağaçlar da, tek tek sayılarak kırmızı boyalarla işaretlendi.

Proje tanıtımı için dağıtılan broşürlerde, çalışma alanında 199 ağaç bulunduğu, bu ağaçların sökülerek başka bölgelere nakledileceği ifadeleri yer aldı. Bölge halkı ise, ağaçların sökülmesini istemiyor.

"BUNLARI YAPARKEN DOĞANIN DOKUSUNA ÖZEN GÖSTEREREK YAPARLARSA İYİDİR."
"ÜSTÜ BETON KALCAKSA KÖTÜ AĞAÇLAR GİTMİCEK DİYORLARDI YAPACAKALRSA DURUM VAHİM"

Belediye, tünel projesinin animasyon görüntülerini de paylaştı. Yazılı açıklamayla projeye ilişkin bilgi verildi. Buna göre, tünel yapıldıktan sonra Taksim, Kabataş ve Kağıthane yönünden gelen araçlar Zincirlikuyu, Levent, Etiler ve Ortaköy yönüne kesintisiz bir şekilde ulaşabilecekler. Böylece, Dolmabahçe- Levazım arasında 70 dakikayı bulan yolculuk süresi 5 dakikaya inmiş olacak.

İki tüp olarak inşa edilecek tünelin toplam uzunluğu, 7 bin 800 metre olacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz