Atilla'nın beraat talebi reddedildi

Atilla'nın beraat talebi reddedildi

Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'ya kötü haber... ABD'deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan Atilla'nın, delil yetersizliği nedeniyle hakkındaki tüm suçlamaların düşürülerek beraat etmesi talebi reddedildi.

ABD'de devam eden Hakan Atilla davasında yeni bir gelişme yaşandı.

Davanın yargıcı Richard Berman, Halk Bankası Eski Genel Müdür Yardımcısı Atilla'ya yönelik suçlamaları destekleyen ''yeterli derecede'' delil bulunduğunu belirterek, Atilla'nın beraat talebine ilişkin başvurusunu kabul etmedi.

Savunma makamı, savcılığın 15 Aralık'ta Atilla'nın iş adamı Reza Zarrab'ın işlediği suçlarla bir bağlantısı olduğunu kanıtlayamadığı gerekçesiyle, mahkemeden delil yetersizliği nedeniyle Atilla hakkındaki tüm suçlamaların düşürülmesini ve müvekkillerinin beraat etmesini istemişti.

Jüri, 3 Ocak'ta Atilla'yı 6 suçlamanın 5'inden suçlu bulmuş, "kara para aklama" suçlamasında ise masum olduğuna karar vermişti.

Hakan Atilla'nın ceza duruşması, 11 Nisan'da yapılacak.

ABD’nin İran'a yönelik yaptırımlarını delmekle suçlanan ve 19 Mart 2016’da ABD’de tutuklanan Zarrab, yargılanmasına kısa bir süre kala 26 Ekim 2017’da hakkındaki suçlamaları kabul etmiş, savcılıkla işbirliğine gitmişti. Atilla ise davanın tek sanığı olarak yargılanmıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz