CHP'den TTB'ye destek ziyareti

CHP'den TTB'ye destek ziyareti

Anamuhalefet partisinden bir heyet, Türk Tabipleri Birliği'ni ziyaret etti... Görüşmenin ardından Cumhuriyet halk partili vekiller, meslek örgütlerinin tehdit edildiğini öne sürerek iktidara yüklendi. Hükümet ise, meslek örgütlerinin isimlerindeki "Türk" ibaresinin çıkarılmasına ve bazı faaliyetlerinin düzenlenmesine yönelik çalışma başlattı...

TÜKEL: "HAKKIMIZDA YAPILAN VE YAPILMASI OLASI OLAN HER TÜRLÜ SUÇA ÜRETME ÇABASINI REDDEDİYORUZ..."
AĞBABA: "BARIŞ KELİMESİNDEN RAHATSIZ OLAN BİR ANLAYIŞLA KARŞI KARŞIYAYIZ... CUMHURBAŞKANI DİYOR YA, DÜNYA 5'TEN BÜYÜKTÜR DİYE; TÜRKİYE DE 1'DEN BÜYÜKTÜR"

Hem türk tabipleri birliği’nden; hem de anamuhalefetten açıklama geldi...

CHP; merkez konsey üyeleri gözaltına alınıp serbest bırakılan türk tabibler birliği'ni ziyaret etti...

ÖZEL: "BİR SİVİL DARBE SÜRECİNDEYİZ, BİR DİKTA SÜRECİNDEYİZ.. MESELE TOPLUMSAL MUHALEFETİ DİZAYN ETME MAKBUL MUHALEFET YARATMANIN BAŞLANGIÇ AŞAMASINDAYIZ..."

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri ile yaptığı ziyaretin ardından yakasında türk tabipleri birliği rozeti ile açıklama yaptı.

ÖZEL: "MESELE NE AFRİN OPERASYONUDUR, NE BASIN AÇIKLAMASIDIR.. MESELE MESLEK ÖRGÜTLERİNİ TEHDİT ETMEK..."

Özel, iktidarın meslek birliklerini bölmeye çalıştığını öne sürdü.

ÖZEL: "ONLARIN HAYALİ ŞU, BU YAPILARI TAMAMEN ORTADAN KALDIRACAKLAR.. AK HEKİMLER, MİLLİYETÇİ HEKİMLER, SOSYAL DEMOKRAT HEKİMLER.. SONRA BUNLARDAN İSTEDİĞİNİ SARAYDA AĞIRLAYACAK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, meslek odalarının başında yer alan “Türk ve Türkiye ifadelerinin kaldırılacağına” yönelik açıklaması da chp heyetinin gündemindeydi.

EMİR: "ONLARA MUHALİF OLAN KİMSENİN TÜRK VEYA TR KELİMESİNİN KULLANMASINA DAHİ TAHAMMÜL EDEMİYORLAR.. "

Ziyaret sonrası bir açıklama da türk tabipleri birliği’nden geldi..

TÜKEL: "BİRİNCİSİ HUKUK DIŞI BİÇİMDE GÖZALTINA ALINDIK KABUL EDİYORUZ Kİ, EZİYET ETME VE İŞKENCE YAPMA YETKİSİ KULLANILMIŞTIR..."

Birlik merkez konseyi başkanı Raşit Tükel, meslek örgütlerinin isimlerinde yer alan “Türk” ve “Türkiye” sözcüklerinin, Anayasa uyarınca verildiğini ve Bakanlar Kurulu kararıyla kaldırılamayacağını söyledi...

"BEYHUDE ÇABALAR. DÜNYADA DA BÜTÜN HEKİM BİRLİKLERİ ÜLKELERİNİN ADIYLA ANILIR. BAKANLAR KURULU KARARI DERNEKLER İÇİN GEÇERLİ. "

Tükel, tavırlarında değişiklik olmadığını da ifade etti.

"TTB İÇİN DEĞİŞEN BİR DURUM YOKTUR, TTB KURULDUĞU GÜNDEN BU YANA SAVAŞLARA KARŞI ÇIKMIŞ, BARIŞI SAVUNMUŞTUR..."

Konu, Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın'a da soruldu.

KALIN: "BENZER TERÖR ÖRGÜTLERİNE YAPILAN OPERASYONLARDA BÖYLE BİR BİLDİRİ YAYINLADIKLARINI GÖRDÜNÜZ MÜ, NE ZAMAN PKK, YPGYE OPERASYON YAPILSA BU İNSANLARIN İÇİNDEKİ HÜMANİZM ORTAYA ÇIKIYOR. BU ASKERLER BİZİM İÇİN RİSK ALIRKEN, BİRİLERİNİN KALKIP FANTAZİLERİ HAYATA GEÇİRMEYE ÇALIŞMALARI O MEHMETÇİĞE SAYGISIZLIKTIR."

Bu arada Hükümet, meslek örgütlerinin isimlerindeki "Türk" ibaresinin çıkarılmasına ve bazı faaliyetlerinin düzenlenmesine yönelik çalışma başlattı. Düzenleme ile serbest avukatlık yapmak için baroya kayıtlı olmak ve serbest doktorluk ile ilgili Türk Tabipleri Birliğine üye olma şartı da ortadan kaldırılacak. söz konusu kuruluşlara kamudan kaynak aktarılması uygulamasına da son verilecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz