Tezcan: "ihtiyacın tamamlandığı yerde durulmalı"

Tezcan: "ihtiyacın tamamlandığı yerde durulmalı"

Cumhuriyet halk partisi sözcüsü Bülent Tezcan, genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Afrin'in içine girilmemeli" sözüne açıklık getirdi; "orada yerleşme sevdalılarına dikkat çekmiştir" dedi. Tezcan'ın gündeminde, internetteki televizyon yayınlarına RTÜK denetimi getirilmesine ilişkin düzenleme de vardı.

"SAYIN GENEL BAŞKANIMIZ TÜRKİYE'NİN GÜVENLİĞİ İÇİN GİDİLMESİ GEREKEN YERE KADAR GİDİLMELİ AMA İHTİYACIN TAMAMLANDIĞI YERDEN SONRA DA DURULMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİR"

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, kurultayın ardından ilk kez kameraların karşısına çıktı; genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Afrin'in içine girilmemeli" sözüne açıklık getirdi.

"BURADA SÖYLEDİĞİ ŞEY DE KALICI OLMAK İÇİN DEĞİL TÜRKİYE'NİN GÜVENLİĞİ İÇİN GİTTİK SÖZÜDÜR. BU TUTUMLA BU SÖZ BİRBİRİYLE ÖRTÜŞEN BİR SÖZDÜR. BUNUN AKSİNE ORADA YERLEŞME SEVDALILARINA DİKKAT ÇEKMİŞTİR. "

Tezcan, Milliyetçi haraket partisi lideri Devlet Bahçeli'nin parti grup toplantısında dile getirdiği "Gerekirse Bozkurt gibi Afrin"e giderim" açıklamasına da değindi.

"GRUP TOPLANTILARINDA BU MESELEYİ SİYASET MALZEMESİ YAPARAK GÜMBÜR GÜMBÜR BAĞIRIP ÇAĞIRARAK CİDDİ DEVLET ADAMLIĞI OLMAZ, DİKKAT ETMEK GEREKİR.
HERKESİN DİLİNE DİKKAT ETMESİ LAZIM.
İÇERİYİ MİLİTARİZE EDECEK DİL VE SÖZLERDEN ISRARLA KAÇINMAK GEREKİR. "

İnternet üzerinden yapılan televizyon yayıncılığının denetlenmesi için atılacak adımlar da Tezcan'ın gündemindeydi.

"GETİRTİLMEK İSTENEN SİSTEM DOĞRUDAN İDARİ BİR KURULUŞ OLAN RTÜK KANALIYLA LİSANLASRI ÖNCEDEN DENETLEYİP LİSANS VERMMEK SURETİYLE YAYINCILIĞI ENGELMEK. İNTERNETE GETİİRLEN BU SANSÜR DİJİTAL ÇAĞDA BİR DİJİTAL SANSÜRDÜR. KUZEY KORE MODELİDİR."

Anamuhalefet sözcüsü, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türk Tabipler Birliği ve Türkiye Barolar Birliği'nin adlarındaki Türk ve Türkiye kelimelerinin çıkarılması gerekiyor" sözlerini de değerlendirdi.

"TÜRKLÜĞÜ VE TÜRKİYE ADINI TAHSİS ETME YETKİSİ ELLERİNDEYMİŞ GİBİ SIKILMADAN ÇIKIP TTB ÖNÜNDEKİ TÜRK ADINI KALDIRACAĞIZ. TBB ÖNÜNDEKİ TÜRKİYE ADINI KALDIRACAĞIZ. KİMSİNİZ SİZ KİM? NASIL KALDIRACAKSINIZ? BU İSİMLERİN BABASI SİZ MİSİNİZ. SİZİN KONJOKTÜREL MİLLİİYETÇİLİĞİNİZ KOYMADI O İSİMLERİ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz