Bakan Çavuşoğlu'ndan zeytindalı harekatı açıklaması

Bakan Çavuşoğlu'ndan zeytindalı harekatı açıklaması

Zeytindalı harekatıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bölgede hiçbir sivilin ölmediğini ifade etti. ABD yönetimini terör örgütlerine desteği üzerinden eleştiren Çavuşoğlu, "ABD ile bir pazarlık veya bir temasımız olmadı" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TGRT'de katıltığı programda gündemi değerlendirdi.

Zeytindalı harekatıyla ilgili konuşan Çavuşoğlu, bölgede sivil ölümlerin yaşandığına dair iddialara yanıt verdi.

"BUNLARI GÜNDEME GETİRENLERE, 'ELİNİZDE BİR DELİL VARSA GETİRİN' DİYORUZ. TÜRK MİLLETİ SİVİLLER KONUSUNDA HERKESTEN DAHA HASSAS. BUGÜNE KADAR BİZE BİR BELGE VEYA DELİL GETİREN OLMADI "BUGÜNE KADAR HİÇBİR SİVİL ÖLMEMİŞTİR. REJİMİN DAHA ÖNCEDEN ÖLDÜRDÜĞÜ SİVİLLERİ GÖSTERMEYE ÇALIŞTILAR, BUNLAR SONUÇ VERMEYİNCE BU ŞEKİLDE BAŞKA YÖNTEMLER DENİYORLAR"

Çavuşoğlu'na, ABD ile bir temas olup olmadığı da soruldu.

"ABD İLE BİR PAZARLIK VEYA BİR TEMASIMIZ OLMADI. ZATEN ABD'NİN BURADA BİLİNEN BİR MEVCUDİYETİ YOK, DOLAYISIYLA ABD İLE KONUŞACAĞIMIZ BİR KONU DA YOK. BİZİM BEKLENTİMİZ DESTEK VERMESİNLER, SİLAH VERMESİNLER Bİ DE GÖLGE ETMESİNLER" BİZ OPERASYONU BAŞLATIRKEN HER TÜRLÜ HAZIRLIĞI BAŞLATTIK. DURUMA GÖRE STRATEJİMİZİ DEĞİŞTİREBİLİYORUZ. İNSANI BOYUTU İHMAL ETMEDİK, YARDIM ÇADIRLARIMIZI HEMEN GÖNDERDİK, DİPLOMASİ BOYUTUNU İHMAL ETMEDİK"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz