Feyzioğlu: "Türkiye kelimesini Türk milletinin kalbinden asla silemezler”

Feyzioğlu: "Türkiye kelimesini Türk milletinin kalbinden asla silemezler”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, birliğe yönelik açıklamalarından ötürü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki gösterdi. Birliğin başındaki "Türkiye" ifadesinin kaldırılmak istenmesiyle ilgili konuşan Feyzioğlu, "Bizi Türk milletinin kalbinden asla silemezler" dedi.

"BU AÇIKLAMALARI CUMHURBAŞKANI SIFATIYLA MI YAPTI, PARTİ GENEL BAŞKANI SIFATIYLA MI YAPTI BİLEMİYORUZ "TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ, HER ZAMAN MİLLİ DURUŞTA OLMUŞTUR. CUMHURBAŞKANINI ANLAŞILAN YİNE YANLIŞ BİLGİLENDİRMİŞLER.TBB BU DURUŞUYLA BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN KALBİNDE EN ÖZEL YERİ ÇOKTAN ALMIŞTIR"

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin grup toplantısı sonrasında “Meslek birliği isimlerinden ‘Türk’ ve ‘Türkiye’ ifadelerini kaldıracağız” şeklindeki sözleri üzerine basın toplantısı düzenledi.

"TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ’NİN MİLLİ DURUŞU, TÜRK MİLLETİNCE BİLİNMEKTEDİR. TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ’NİN İSMİNDEKİ ‘TÜRKİYE’ KELİMESİNİN BİR ZAMANLAR TABELALARDAN ‘T.C.’ HARFLERİNİN SİLİNDİĞİ GİBİ SİLİNECEĞİNİ KİMSE SANMASIN. TBB'DEKİ TÜRKİYE KELİMESİ TÜRK MİLLETİNİN KALBİNE KAZINMIŞTIR, KİMSE SİLEMEZ ONU"

Feyzioğlu, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletinden yana olduklarını ifade etti.

"SAYIN CUMHURBAŞKANININ DA AYNI HASSASİYETLE, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNDEN VE TÜRK MİLLETİNDEN YANA TARAF OLAN KURUMLARI; KENDİ GİBİ KONUŞMADIĞI, KENDİ KELİMELERİNİ KULLANMADIĞINI VE HATTA ETRAFINDA KENDİSİNİ UYARACAK BİR KİŞİ KALMAMIŞKEN EN MİLLİ HİSLERLE UYARDIĞI İÇİN SUÇLAMAKTAN VAZGEÇMESİNİ BEKLİYORUZ, DİLİYORUZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz