Türkiye-AB zirvesi 26 Mart'ta varna'da yapılacak

Türkiye-AB zirvesi 26 Mart'ta varna'da yapılacak

Avrupa Birliği, Türkiye ile gerçekleşecek AB Zirvesi'nin 26 Mart'ta Varna'da yapılacağını duyurdu. Zirvede, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Donald Tusk, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve AB Konseyi Dönem Başkanı olan Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir araya gelecek.

AB'den Türkiye-AB Zirvesi'nin yeri ve tarihine ilişkin açıklama geldi.

AB Konseyi Sözcüsü Preben Aaman, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazılan mektubu yayımladı.

Buna göre, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve ülkesinin AB Dönem Başkanı olması nedeniye Bulgaristan'ın Başbakanı Boyko Borisov, 26 Mart'ta Varna kentinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek.

Türkiye'nin AB üyesi ülkeler ile geliştirdiği ilişkilerin memnuniyetle karşılandığına yer verilen mektupta, liderler arasındaki görüşmenin çalışma yemeği şeklinde gerçekleştirilmesi hususunda AB Konseyi Başkanlığının mutabık kaldığı bildirildi.

Mektupta, geçen yıl 25 Mayıs'ta Erdoğan, Tusk ve Juncker arasında Brüksel'de yapılan toplantı hatırlatılarak, sonrasında da ulaşım, ekonomik iş birliği, terörle mücadele ve dış politika gibi konularda üst düzey görüşmelerin gerçekleştiği anımsatıldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz