CHP lideri, kurultayı değerlendirdi

CHP lideri, kurultayı değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kurultay'ın ardından grup toplantısında konuştu... "Üzerime düşen ağır sorumluluğun bilincindeyim" dedi. CHP Lideri'nin eleştirilerinin hedefinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vardı.

"BU GARİP KEMAL'İN KARŞISINA ÇIKMAYA CESARET EDEMİYORSUN. NİÇİN? BENİM ALLAH'IM VAR ALLAH'IM ÇIKACAKSIN.."

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bu sözlerle seslendi.. Terör örgütlerine yönelik tartışmada tansiyon yine yükseldi...

ERDOĞAN: "BU İŞLER BAY KEMAL'İN YAPACAĞI İŞLER DEĞİL. BU İŞLER MİLLETİN BAĞRINDAN ÇIKMIŞ YİĞİTLERİN İŞİDİR BÖYLE BİR RUH VAR AMA BAY KEMAL BU RUHTAN NASİPSİZ "

KILIÇDAROĞLU: "BUYUR RECEP BEY. PKK TERÖR ÖRGÜTÜ MÜDÜR YİGİTSEN AÇIKLA DİYOR. LAFA BAK. VALLAHİ DE BİLLAHİ DE BEN YİĞİDİM. ANADOLU'NUN YİĞİDİYİM, ANADOLU'NUN EFE'SİYİM. BUNLAR TEROR ÖRGÜTÜDÜR. EĞER SEN YİGİTSEN KARŞIMA ÇIKARSIN RECEP BEY KARŞIMA ÇIKARSIN. "

CHP Lideri, PYD'nin terör örgütü ilan edildiği ilk mahkeme kararını da gösterdi.. Ardından da Salih Müslim'in Ankara ziyaretini hatırlattı..

"İLK KARAR 2014'TE ÇIKIYOR. KARAR BURADA. BU DA YARGITAY KARARI. 2016 YILINDA VERİLMİŞ. PYD YPG PKK TERÖR ÖRGÜTÜDÜR DİYOR. BU KARARDAN SONRA BUNLAR PYDNİN BAŞKANI SALİM MUSLİM'İ ANKARA'YA DAVET EDİYORLAR. GÖZLERİNDEN ÖPTÜĞÜM RECEP SEN MAHKEME KARARINA RAĞMEN HANGİ VATANSEVER DUYGULARLA SALİH MUSLİM'İ ANKARA'YA DAVET ETTİN, ALTINA KIRMIZI HALILAR SERDİN. YİGİTSEN SEREFLİYSEN AÇIKLA. "

CHP'nin haftasonu gerçekleştirdiği kurultayı da değerlendiren Kılıçdaroğlu, bütün partilileri de "ortak ses çıkarmaya" çağırdı...

"KURULTAYIN BANA YÜKLEDİĞİ AĞIR BİR SORUMLULUK VAR BEN BUNUN BİLİNCİNDEYİM. BU KONUDA NE GEREKİYORSA YAPACAĞIM. BUNU YAPARKEN BÜTÜN CHPLİLERİM YANIMDA OLMASINI VE ORTAK SES ÇIKARMASINI İSTİYORUM. AYRIŞMA LÜKSUMUZ YOK BİR DİKTAYA KARŞI SAVAŞIYORUZ. + BİZ BU MÜCADELEYİ YAPACAĞIZ ÇÜNKÜ BİZ KUVAYI MİLLİYECİYİZ. "

Anamuhalefet Lideri, Suriye ile ilişkilerin düzeltilmesi için "merkezi yönetimle temasa geçilmesi" mesajını da yineledi..

"SURİYELİLERİ ÜLKELERİNE GÖNDERECEĞİZ DEDİM SALDIRMAYAN KALMADI. SURİYE'DE GERÇEK ANLAMDA SÖZ SAHİBİ OLMAK İSTİYORSAK, OLAYLAR SONLANDIKTAN SONRA GERÇEK ANLAMDA AKTÖR OLMAK İSTİYORSA, ESAD'LA TEMASA GEÇMELİ. SURİYE'NİN SAHİBİ BELLİ. İLERİDE ÖNÜNE DİZ ÇÖKMEDEN BUGÜNDEN ARKADAŞLARINI GÖREVLENDİR, GİTSİNLER, TEMASA GEÇSİNLER. BU HEM BİZİM HEM SURİYE'NİN ÇIKARINA HİZMET EDER."

Anamuhalefet liderinin yargıya yönelik eleştirileri de devam etti..

" HALKININ MAHKEMESİYSEN KARARI UYGULATİRSİN YA DA İSTİFA EDERSİN BU KADAR BASİT. AYM AĞZINDA BİR FERMAN SESİNİ DAHİ CİKARAMİYOR. HANGİ AYM HANGİ YSK. İFLAS EDEN BİR YARGI DÜZENİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ. DEMOKRASİDEN PARTİ DEVLETİNE PARTİ DEVLETİNDEN HANEDAN DEVLETİNE DÖNÜŞTÜ. ŞU AN HANEDAN DEVLETİ OLARAK YÖNETİLİYORUZ BİNALİ BEY'İN DE SÖYLEDİKLERİNİN HEPSİ HİKAYE. NE BAŞBAKANI. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz