Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye sert mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye sert mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısında Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu... "Bizi öyle çok zorladılar ki, sonunda uyuyan devi uyandırdılar" diyen Erdoğan, "Menbiç'e de gireceğiz" mesajı verdi.

ERDOĞAN: "TÜRKİYE'Yİ, TOPLADIKLARI ÇAPULCULARLA AYNI KEFEYE KOYANLAR, KİMİN EŞKIYA SÜRÜSÜ KİMİN GERÇEKTEN DEVLET OLDUĞUNU YAVAŞ YAVAŞ GÖRMEYE BAŞLADILAR. BİZİ ÖYLE ÇOK ZORLADILAR Kİ SONUNDA UYUYAN DEVİ UYANDIRDILAR, BUNU BÖYLE BİLSİNLER."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Zeytin Dalı harekatıyla ilgili mesajlar verdi; "Kimse Türkiye'nin kararlılığını sorguluyamaz" dedi...

ERDOĞAN: "ARTIK HİÇBİR ÜLKE VE KURUM TÜRKİYE’NİN GÜCÜNÜ VE KARARLILIĞINI SORGULAYAMAYACAK HALE GELMİŞTİR. DELİKLİ 2.5 KURUŞA MUHTAÇ OLDUĞUMUZ GÜNLERİ HATIRLAYIN. EĞER ÖYLE OLSAYDIK BUGÜN BU AFRİN OPERASYONUNU, FIRAT KALKANI HAREKATINI YAPABİLİR MİYDİK? KİM SANA SİHA VERİRDİ, KİM İHA VERİRDİ? AMA ŞİMDİ BU DEVİR GERİDE KALDI. ŞU ANDA ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİSTLERİN SAYISI BİNE DOĞRU YAKLAŞIYOR. "

Erdoğan, operasyona yönelik eleştirilere de sert yanıt verdi; hedefinde Amerika Birleşik Devletleri vardı...

ERDOĞAN: "İKİ DE BİR ŞUNU SORUYORLAR NE ZAMAN BİTİRECEKSİNİZ? NE DEMEK NE ZAMAN BİTİRECEKSİNİZ? BİZE NE ZAMAN BİTİRECEKSİNİZ SORUSUNU SORANLARA DİYORUM Kİ SİZ AFGANİSTAN'DAKİ OPERASYONLARINIZI NE ZAMAN BİTİRDİNİZ? SİZ IRAK'TAKİ OPERASYONLARINIZI NE ZAMAN BİTİRDİNİZ? 18 SENE OLDU. HALA ORADASINIZ. SINIRDAŞ DEĞİLSİNİZ, KOMŞU DEĞİLSİNİZ."

Zeytin Dalı Harekatı'nın, Menbiç'i de kapsayacağını dile getiren Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin bölgedeki sivillerle hiçbir sorunu olmadığını da yineledi...

ERDOĞAN: "SAYIN OBAMA DA DOĞRU KONUŞMADI ŞU ANDA SAYIN TRUMP DA AYNI YOLDA GİDİYOR. BİZE "MÜNBİǒTEN ÇIKACAĞIZ" DEDİLER. PEKİ NİYE DURUYORSUNUZ? HADİ ÇIKIN. KİMLERİ GETİRDİNİZ ORAYA? PYD'Yİ, YPG'Yİ, PKK'YI. BİZE MÜNBİÇ'E GELMEYİN DİYORSUNUZ BİZ MÜNBİÇ'E O TOPRAKLARI ESAS SAHİPLERİNE TESLİM ETMEK İÇİN GİRECEĞİZ. ŞUNU TEKRAR SÖYLÜYORUM; BİZİM SORUNUMUZ GÜNEYİMİZDEKİ BİR KISIM KÜRTLERLE DEĞİLDİR, BİZİM SORUNUMUZ TAMAMIYLA TERÖR ÖRGÜTLERİYLEDİR. "

ABD'nin, terör örgütü IŞİD'in temizlendiğine ilişkin açıklama yapmasına rağmen bölgeden çıkmadığını belirten Erdoğan, TIR'lar ile mühimmat getirilmeye devam edildiğine de dikkati çekti.

ERDOĞAN: "DEAŞ İLE MÜCADELE İÇİN GÖNDERİYORUM DİYORSAN BİZİM BUNA İNANMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL, BUNA DA KARNIMIZ TOK. O ZAMAN SİZİN TÜRKİYE'YE YÖNELİK HESABINIZ VAR, SİZİN İRAN'A YÖNELİK HESABINIZ VAR VEYA OLMAZ YA RUSYA'YA YÖNELİK HESABINIZ VAR. FAKAT BİZ YERİMİZDE DİMDİK DURUYORUZ VE DURACAĞIZ."

Grup toplantısı çıkışında soruları da yanıtlayan Erdoğan, Washington'un terör örgütlerine silah desteğine karşı, uluslararası hukuk kapsamında gereğini yapacaklarını söyledi.

ERDOĞAN: "BUNLARIN HER TÜRLÜ ÇALIŞMASINI YAPIYORUZ, YAPACAĞIZ. GEREK İKİLİ GÖRÜŞMELER, GEREK ULUSLARARASI MAHKEMELER NOKTASI; BUNLARIN DEĞERLENDİRMELERİNİ YAPIP ATMAMIZ GEREKEN ADIMLARI DA ATACAĞIZ."

Cumhurbaşkanı, Türk Tabipleri Birliği ile ilgili de açıklamada bulundu...

ERDOĞAN: "BİR DEFA ONUN BAŞINDAKİ 'TÜRK' İFADESİ ZATEN BAKANLAR KURULU KARARIDIR. BİR DEFA ONUN ORADAN HEMEN, SÜRATLE ÇIKARILMASI LAZIM. SADECE TABİPLER BİRLİĞİ DEĞİL, TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ İLE İLGİLİ DE AYNI ŞEY..."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz