MHP lideri Bahçeli'den, Zeytin Dalı harekat değerlendirmesi

MHP lideri Bahçeli'den, Zeytin Dalı harekat değerlendirmesi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Zeytin Dalı Harekatı'na desteğini yineledi. Operasyona katılan askerlerin bozkurt işareti yapmasına yönelik eleştirilere sert tepki gösteren Bahçeli, "Eğer yeri gelirse ben de bir bozkurt gibi en ön safta Afrin’e gider, canımı seve seve feda ederim" dedi. Bahçeli'nin hedefinde Türk Tabipler Birliği de vardı.

"AFRİN TEMİZLENMEZSE KİLİS HEDEF HATAY NAMLUNUN UCUNDADIR "

"TÜRKİYE TERÖRLE MÜCADELE ETMEKTEDİR VE DAVAMIZ HAKLIDIR "

MHP Lideri Devlet Bahçeli, parti grup toplantısında konuştu. Gündeminde Zeytin Dalı harekatı vardı. Operasyona desteğini tekrarladı.

"ZEYTİN DALI HAREKATININ BAŞARI VE SONUCA ULAŞMASI İÇİNMİLLİ RUH AYAKTA MİLLİ VİCDAN ALARMDADIR "

Bahçeli, operasyona ilişkin önerilerde bulundu.

"AFRİN İLÇE MERKEZİNE ÖNCELİKLE BURAYI BİLEN VE TANIYAN ÖZGÜR SURİYE ORDUSU UNSURLARI GİRMELİ ÇEVRE EMNİYETİNİ DE TEVRÜBELİ VE ŞEHİR İCİ MÜCADELEDE DE UZMANLAŞMIŞ ASKERLERİMİZ SAĞLAMALIDIR "

Bahçeli, operasyona ilişkin eleştirilere de yanıt verdi.

"TERÖRİSTLERE GÜL ATARAK MÜCADELE EDİLMEYECVEKTİR "

"PKK PYD AFRİN'İN HER YERİNE MUHTEMELDİR Kİ BOMBA DÜZENEĞİ YERLEŞTİRMİŞTİR BU HALİYDE AFRİN YA YIKILMALI YA DA TERÖRİSTLERDEN ATEŞE VERİLMELİDİR "

NATO'nun sessiz kaldığını ifade eden Bahçeli'nin hedefinde, operasyona yönelik bildiri yayımlayan Türk Tabipler Birliği de vardı.

"HEM DOKTORUM DİYEVEKLER HEM DE KATİLLERİN SAFINA GİRİP SAĞLIKTAN BAHSEDECEKLER DÜNYANIN HİÇ BİR YERİNDE BÖYLEBİR İŞBİRİLĞİ VE İHANETE GEÇİT YOKTUR OLMAYACAKTIR "

MHP lideri, harekâtın işgale dönüşmemesine ilişkin söylemi nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a da gönderme yaptı.

"FRANSA BİZE NE ANLATMAKTADIR NEYİ İMA İHSAS VE İFADE ETMEKTEDİR FRANSA İŞGAL VE İŞGALCİLİK KONUSUNDA FAİL ARIYORSA YALNIZCA KENDİSİNE BAKMASI KENDİ GEÇİMİNİ YOKLAMASI YETECEK HATTA FAZLA BİLE GELECEKTİR "

Bahçeli, askerlerin Zeytindalı harekatında bozkurt işareti yapmasına yönelik eleştirilere de sert tepki gösterdi.

"ZEYTİNDALI HAREKATI BOYUNCA KAHRAMAN ESKARLERİMİZİN ESKİR SEVKİYAT ESNASINDA DOĞAL BİR İRADEYLE YAPTIKLARI BOZKURT İŞARETİ LAZILI VE GÖRSEL MEDYAYA YANSIMIŞ BİRİLERİNİN DE UYKULARI KAÇIRMIŞTIR"

"TÜRK MİLETİ NE ÇEKMİŞSE İŞTE BU KİMLİKSİZ KİŞİLİKSİZ VE KÖŞESİZ TÜRK HASMI ZİHNİYETLERDEN ÇEKMİŞTİR"

Eleştirisini sürdüren Bahçeli, Bozkurt çıkışıyla Afrin mesajı verdi.

"BİLİNSİN Kİ ZEYŞTİNDALI HARAKATINA BOZKURT İŞARETİ YAPA YAPA DAHİL OLACAK FEDAKARLIKTA SINIR TANIMAYACAK YÜZBİNLERCE BOZKURT HAZIR BEKLEMEKTEDİR "

"EĞER YERİ GELİRSE BEN DE BİR BOZKURT GİBİ EN ÖN SAFTA AFRİN'E GİDER GEREKİRSE İHTİYAÇ HASIL OLURSA BU VATANA Bİ MİLLETE TAŞIDIĞIM CANI SEVE SEVE FEDA VE HEDİYE EDERİK BU DA MİLETE BİR DEVLET SÖZÜDÜR "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz