İnce'den CHP kurultayına eleştiri

İnce'den CHP kurultayına eleştiri

Katıldığı canlı yayın programında CHP'nin Olağan Kurultayı ile ilgili konuşan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, genel başkanlık yarışının bitmediğini belirterek, "2014’te sustuğum gibi susmayacağım” dedi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Habertürk Televizyonunun canlı yayınında soruları yanıtladı.

Hafta sonu gerçekleştirilen Olağan Kurultay'ı değerlendiren İnce, genel başkanlık yarışının bitmediğini söyledi.

"BUNDAN ÖNCEKİ VE ŞİMDİKİ KURULTAYDA PEK ÇOK HAKSIZLIK YAPILDI. 2014'TEKİ KURULTAYDA KONUŞMADIM. KURULTAYDAN SONRA SAYIN GENELBAŞKANIN YANINA ÇIKIP 1 SAAT ÖNCE RAKİBİMDİNİZ ŞİMDİ BAŞKANIMSINIZ EMREDİN YAPAYIM DEDİM. GÖRDÜM Kİ DEVAM EDİYOR BU HAKSIZLIKLAR"

Kurultaydaki "imza tartışması" hakkında da açıklama yapan İnce, "Kılıçdaroğlu'nun 49 oyu bana vermesi jest değil tam tersi hakaret" dedi.

"BEN GİDİP MAHKEMELERE PARTİMİ ŞİKAYET EDECEK HALİM YOK. TÜZÜĞE AYKIRI BİR DURUM VAR. 49 DELEGE BENDEN SİLİNSİN İNCE'YE YAZILSIN. ORADAN BİR DELEGE DERKİ BİR DAKİKA BEN SANA OY VERDİM ONA VERMEDİM "BİR HAKARET YAPIYORLAR, 2 BU 49 KİŞİYE SORULMADI. 3 EN AZ 15-20 KİŞİ KİMSEYE İMZA VERMEMİŞ. FİKRİ SAĞLAR, İDRİS YILDIZ"

Muharrem İnce, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile kurultaydan sonra görüşmediklerini de belirtti.

"BU SEFER GİTMEDİM YANINA, BU SEFER FARKLIYDI. DEVAM ETTİRECEKLERİNİ GÖRÜYORUM. AYNI KADROLAR BAKALIM MYK'YI ALACAK MI BİLMİYORUM AMA, AYNI KAFA YAPISININ DEVAM ETTİĞİNİ GÖRÜYORUM. KUSURA BAKMASINLAR BEN 2014’TE SUSTUĞUM GİBİ SUSMAYACAĞIM"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz