TTB üyeleri tahliye

TTB üyeleri tahliye

Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yayımladıkları bildiri nedeni ile gözaltına alınan Türk Tabipler Birliği yöneticilerinin tümü serbest kaldı. Konsey Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel'in de aralarında bulunduğu 8 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Türk Tabipler Birliği’ne yönelik soruşturmada tutuklu şüpheli kalmadı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan TTB Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel ile konsey üyeleri Hande Arpat, Selma Güngör, Funda Obuz, Mehmet Sezai Berber, Taner Gören, Bülent Nazım Yılmaz ve Dursun Yaşar Ulutaş adliyeye sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısı, ifadelerini aldığı 8 şüpheliyi serbest bıraktı.

Ancak sulh ceza hakimliğinden şüpheliler için karakola imza atma şeklinde adli kontrol uygulanması talep edildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliği, talebi kabul ederek adli kontrol şartında karar kıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin açıklamaları nedeniyle TTB Merkez Konseyi üyeleri hakkında "terör örgütü propagandası" ile "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından soruşturma başlatmış ve 11 kişi gözaltına alınmıştı.

TTB Merkez Konseyi üyesi Sinan Adıyaman, Ayfer Horasan ve Şeyhmus Gökalp geçen hafta adliyeye getirilmiş, savcılık sorgularının ardından adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz