CHP parti meclisinin yeni üyeleri belirlendi

CHP parti meclisinin yeni üyeleri belirlendi

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 36'ncı olağan kurultayı tamamlandı... Parti meclisinin yeni üyeleri belirlendi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, anahtar listesini büyük oranda korumayı başardı...

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Adalet ve Cesaret kurultayı'nın ikinci gününde parti meclisi yarışı vardı..

Seçim mesaisi tam 21 saat sürdü. 488 adaylı yarış için hem Kılıçdaroğlu’nun hem de parti içi muhalefetin anahtar listeleri dağıtıldı.

CHP lideri listesini büyük oranda korudu.. Toplamda yedi fire verdi.. Anahtar listesinde olmasına rağmen Ekrem Kerem Oktay, Umut Tekin, Ali Rıza Yılmaz, Ali Hikmet Akıllı, Mehmet Bekaroğlu, Celal Çelik ve Sezgin Tanrıkulu Parti Meclisi'ne giremedi.

Parti içi muhalefet ise, Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesini az olsa da delmeyi başardı..

Necati Yılmaz, Gökhan Günaydın, Tuncay Özkan, Haluk Pekşen, Ali Şeker, Erdal Aksünger, Gaye Usluer anahtar listeyi delen isimler oldu.

Delege en büyük desteği 692 oyla Haluk Koç'a verdi.. 687 oy alan Selin Sayek Böke ikinci, Yıldırım Kaya da 625 oyla üçüncü oldu..

Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesinde olmadığı halde en yüksel oyu ise, 428 ile Necati Yılmaz aldı...

Parti Meclisinin kalan sekiz üyesi ise, bilim, yönetim ve kültür platformundan seçildi. 12 adayın yarışında, genel başkan yardımcısı Lale Karabıyık 931'le en çok oyu aldı.. İkinci sırada eski MYK üyesi Burhan Şenatalar, üçüncü sırada da Prof. Dr. Yunus Emre yer aldı...

Böylece Kılıçdaroğlu, parti meclisi'ni yaklaşık yarı yarıya yeniledi... 60 üyenin 26'sı değişti...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz