MHP lideri Bahçeli, Mersin'de konuştu...

MHP lideri Bahçeli, Mersin'de konuştu...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Mersin'de konuştu; Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Operasyonun Menbiç'i de kapsayacak şekilde genişletilmesi gerektiğini vurgulayan Bahçeli, ana muhalefeti hedefine aldı...

BAHÇELİ: "AFRİN OPERASYONU BİZİM MEŞRU MÜDAFAA HAKKIMIZIN İCRASIDIR. VE BU OPERASYON ELBETTE HUKUKİDİR, İNSANİDİR, HAKLIDIR VE BÖLGESEL İSTİKRARIN KORUNMASINI AMAÇ EDİNMEKTEDİR. BU HAREKATTA SURİYE'NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜN KORUNMASI ESASTIR. BUNDAN KESİNLİKLE GERİYE DÖNÜŞ YOKTUR, OLAMAYACAKTIR. OK YAYDAN ÇIKMIŞ, TÜRK'ÜN SABRI ARTIK TÜKENMİŞTİR."

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Zeytin Dalı Harekatı'na desteğini bir kez daha dile getirdi. Mersin'de, 1923 Projenin Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni'nde konuşan Bahçeli, operasyonun Menbiç'i de içine alacak şekilde genişletilmesi gerektiğini söyledi.

BAHÇELİ: "ZEYTİN DALI HAREKATI'NDAKİ ASIL GAYE SURİYE'DE HUZUR VE BARIŞ ORTAMININ SAĞLANMASI, SURİYE TOPRAKLARININ GERÇEK SAHİPLERİNE İADESİDİR. AFRİN İLE BAŞLATILAN SINIR TEMİZLİĞİMİZ MUTLAK SURETLE VE İLK ETAPTA MENBİÇ OLMAK ÜZERE DİĞER ALANLARI DA KAPSAMALIDIR. VE İNŞALLAH DA KAPSAYACAKTIR. NEREDE BİR TERÖR UNSURU VARSA İMHA EDİLMELİ, MİLLİ BEKAMIZA YÖNELİK TÜM TEHDİTLER ORTADAN KALDIRILMALIDIR."

MHP Lideri, operasyonun Özgür Suriye Ordusu ile birlikte yapılmasına yönelik eleştirilere ise sert yanıt verdi; hedefinde CHP vardı.

BAHÇELİ: "TSK VE ÖSO ARASINDAKİ İŞBİRLİĞİ VE KOORDİNASYONUN DEVAMI ELZEMDİR, YARARLIDIR. ŞİMDİLERDE CHP, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ'NİN SINIR ÖTESİ HAREKATINI SULANDIRABİLMEK GAYESİYLE ÖSO'YU KARALAMAKTADIR.... KANDİL SEVİCİLİĞİ, PKK/PYD YANDAŞLIĞI BUNLAR İÇİN ADETA ANA SİYASET KONUSU HALİNE GELMİŞTİR. MEHMETÇİĞE DOĞRUDAN SÖZ SÖYLEMEYE KORKANLAR ÖSO ÜZERİNDEN SİNSİ BİR OYUN TEZGAHLAMAKTADIR. ASIL NİYET ZEYTİN DALI HAREKATI'NIN ZAYIFLATILMASIDIR."

Bahçeli, isim vermeden CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke'yi de eleştirdi.

BAHÇELİ:" NEYMİŞ, PYD'NİN TERÖR ÖRGÜTÜ OLUP OLMADIĞINA DAİR DEĞERLENDİRME YAPACAK İSTİHBARI BİR BİLGİYE VE KURUMSAL YAPIYA SAHİP DEĞİLLERMİŞ. PYD'YE TERÖR ÖRGÜTÜ DİYEMEYEN BİZİM NAZARIMIZDA MASKELİ PYD'Lİ, MAZBATALI YPG'LİDİR."

Devlet Bahçeli'nin hedefinde, savaş karşıtı bildiri yayımlayan Türk Tabipler Birliği de vardı.

SES: BAHÇELİ: "TABİPLER BİRLİĞİ DOKTORLARIMIZI TEMSİL ETMEYEN, ONLAR ADINA KONUŞMA HAKKI BULUNMAYAN MESLEKİ BİR ÖRGÜTLENMEDİR. BU KOKUŞMUŞ BİRLİK HUKUKEN GÖZDEN GEÇİRİLMELİ, TERTEMİZ VİCDANLI TÜRK HEKİMLERİNİ ZAN VE TÖHMET ALTINDA BIRAKMALARININ ÖNÜNE GEÇİLMELİDİR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz