CHP bir kez daha "Kılıçdaroğlu" dedi

CHP bir kez daha "Kılıçdaroğlu" dedi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 36. Olağan Kurultayı’nda Kemal Kılıçdaroğlu, 790 oyla beşinci kez genel başkan seçildi... Mükerrer oy tartışmasıyla tansiyonun yükseldiği kurultayda, Muharrem İnce ise 447 oy aldı... CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, teşekkür konuşmasında, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

KILIÇDAROĞLU- ÜSTLENDİĞİM GÖREVİN SORUMLULUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUM

Cumhuriyet Halk Partisi bir kez daha "Kemal Kılıçdaroğlu" dedi..

KILIÇDAROĞLU- ADALETİ BİRLİKTE SAVUNACAĞIZ. DEMOKRASİYİ BİRLİKTE SAVUNACAĞIZ. BİRLİKTE YAŞAMYI SAVUNACAĞIZ. ÜLKESİNİ SEVEN HER YURTTAŞIMI ZOR KOŞULLARDA MÜCADELE VERİRKEN YANIMIZDA OLMALARINI İSTİYORUM. BİZİM MÜCADELEMİZ 80 MİLYONUN GELECEĞİ MÜCADELESİDİR.

CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda ilk gün genel başkanlık için yarış vardı...

KILIÇDAROĞLU- TURKIYEYİ BU NOKTAYA TASIYANLAR UTANMADAN SIKILMADAN LOZANI TARTISMAYA AÇIYORLAR. LOZAN BU ULKENIN TAPU SENEDİDİR SEN SEVRİ MI OZLEDİN?

MUHARREM İNCE- AMA NE YAZIK Kİ BİR TARAFTAN O KAÇAK SARAYDA OTURAN TARİH CAHİLİ CHP'NİN YÖNETİCİLERİ BU TARİH CAHİLİNİN CEVABINI VEREMİYOR. İŞTE ONUN HADDİNİ BİLDİRMEK İÇİN ADAYIM.

Sert sözlerle başladı, 

14 saat sürdü. "Mükerrer imza" tartışması, gerilimi tırmandırdı...

163 delegenin imzasıyla genel başkan adayı gösterilen Muharrem İnce'nin, başvurusunda 49 mükerrer imza tespit edildiği iddia edildi. İnce'nin aday olup olmayacağı tartışmaları sürerken Kılıçdaroğlu cephesinden bir adım geldi... Divan Başkanlığı'na dilekçe veren CHP Lideri, krizin çözülmesi için mükerrer imzaların İnce'ye yazılmasını istedi. Muharrem İnce ise, Kılıçdaroğlu'nun o önerisine çok sert çıktı.

LÜTUFLA DEĞİL DELEGLERİN ÖZGÜR İRADELERİ İLE ADAY OLURUM 

Yaşanan tartışmaların ardından Divan başkanlığı iki ismin de yarışa gireceğini açıkladı ve oy kullanma işlemine geçildi... 

2 saatin ardından sandıklar açıldı ve sonuçlar açıklandı. 

MUHARREM İNCE 447 OY. KEMAL KILIÇDAROĞLU 790 OY. SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU CHP'NİN GENEL BAŞKANI OLARAK SEÇİLMİŞTİR. 

Kılıçdaroğlu teşekkür konuşması için kürsüye geldi... 

 Daha önce yaşandığı gibi Muharrem İnce ile birlikte çıkmadı kürsüye ancak; birliktelik mesajı verdi...

KILIÇDAROĞLU- BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ. TÜRKİYEYİ ADINLIĞA ÇIKARMAK BEKA SORUNUNDAN KURTARMANIN YOLU BİZİM DEVLETİMİZE VE ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKMAKTAN GEÇİYOR. BİZİMLE BERABER AYNI PARALELDE OY KULLANMAYAN BÜTÜN ARKADAŞLARIMIN BENİM BAŞIMIN ÜSTÜNDE YERİ VAR. HİÇBİR AYRIM YAPMAYACAĞIM.

Kılıçdaroğlu'na genel başkanlığı nedeniyle bir de hediye verildi. 

70 YILLIK BİR TUĞLA. 70 YIL ÖNCE ÜZERİNE CHP YAZILMIŞ BİR TUĞLA. GENEL MERKEZDE BUNU SERGİLEYECEĞİZ.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz