Cumhurbaşkanı Erdoğan Bitlis'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bitlis'te

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi Bitlis 6. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Avrupa Parlementosunda bazı vekillerin bölücü terör örgütü paçavralarını boyunlaına takmalarına tepki gösteren Erdoğan, ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na da "PYD terör örgütü mü? Yiğitsen açıkla" diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi Bitlis 6. Olağan İl Kongresi'ne katıldı.

Kongre öncesinde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk gündem maddesi Afrin Operasyonuydu.

"AFRİNDE HALKIMZA ZULMEDEN PKKYA YPGYE ORALARDA MEZAR ETTİ Mİ. BU ÜLKEDE HALKIMIZIN HUZURUNU KAÇIRMAYIN YOKSA SİZİN BAŞINIZA F16 OLURUZ. DEMİŞTİK. O KURDUKLARI MAHKEMELR ŞİMDİ NERDE SAHTE MEZARLAR NERDE .. KORKAKLAR ZAFER ANITI DİKEMEZ. DİK DURACAĞIZ ÖLECEKSEK BİR KERE ÖLECEĞİZ AMA ONLAR HER GÜN ÖLECEK. 823 PKKLI PYDLİ YPGLİ YOKEDİLDİ. ORADAKİ DAĞLAR ALINMAYA BAŞLANDI VE ŞİMDİ AFRİNE DOĞRU İLERLİYORUZ AZ KALDI"

Erdoğan'ın hedefinde Avrupa Birliği Parlementosu'nda boynuna bölücü terör örgütü paçavrası bağlayan milletvekilleri vardı.

"AVRUPA PARLAMENOUSUNDA BAZILARI PAÇAVRALARLA BİNADA MECLİSTE AĞLIYORLARDI DAHA ÇOK AĞLAYACAKSINIZ. O PAÇAVRALARI BOOYNUZUA TAKMAKLA BİR YERE GİDEMEYECESKİNİZ"

Konuşmasına kongrenin düzenlendiği salonda devam eden Erdoğan, Avrupa Birliği Parlementosuna tepkisini sürdürdü. "Sizi uyarıyoruz" dedi.

"BU AB NEMEEM KURULUŞ BİR TARAFTAN PKKYI TERROR ÖRGÜTÜ OLARAK TANBIYACAKSIN BİR TARAFTAN BOYNUNA TAKACAKSIN. BU NASIL BİR ANLAYIŞ NASIL BİRLİK NASIL YAPARSINIZ ONDAN SNRA TR DEN SİZE SES YÜKSELİNCE TR BİZE NEDEN SALDIRIYR. BİZ UYARIYORUZ. TERROR ÖRGÜTÜNÜ BESLEYEN ÜLKELER VAR. UYARIYORUZ SİZ TERROR ÖRGÜTLERİYLE EL ELE OLDUKÇA BİZ SİZE UYARACAĞIZ. "

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi'ne de terör örgütleri üzerinden yüklendi; CHP Lİderi Kemal Kılıçdaroğlu'na "PYD terör örgütü mü açıkla" diye seslendi.

"TR DE SÖZDE BİR ANA MUHALAFET VAR. Bİ,RİP YD TERROR ÖRGÜTÜ DEĞİL DİYOR. SENİN ZATEN PKKDAN NE AYRILIĞIN VARKİ. O DA PKK YA TERROR ÖRGÜTÜ DEĞİL DİYOR. PKK DESTEĞİYLE MECLİSE GİRDİLER. FAKAT TÜM BİTLİSLİ KARDEŞLERİME SESLENİYORUM KORKKLAR ZAFER ANITI DİKEMEZ. BAŞKA VEKİL ÇIKIYOR O DA TR NİN AFRİNE GİRİŞİNİ İŞGAL OLARAK DEĞERLENDİRİYOR. ANA MUHALEFETİN BAŞINA SESLENYORUM. ŞİMDİ KONGRE YAPIOSUN BU PYD TERROR ÖRGÜTÜ MÜ YİĞİTSEN AÇIKLA PKK TERROR ÖRGÜTÜ MÜ AÇIKLA AMA AÇIKLAYAMIYACAKSAN ÇÜNKÜ SEN ONLARIN MECLİSTEKİ TEMSİLCİLERİYLE KOL KOLASIN. AKP NİN BÖYLE BİR DERDİ YOK."

Cumhurbaşkanı, Kılıçdaroğlu'na yerli silah yanıtı da verdi.

"ANMUHALEFET GENEL BAŞKANI NE DİYOR BİR DELİKLİ TÜFEĞİ BİLE ÜRETEMESSEN NASIL SAVAŞACAKSIN. VAH ZAVALLI SEN NELER YAPILDIÜĞIININ FARKINDA DİİLSİN. AFRİDE KULLANILAN SİLAHLARIN YÜZDE 70İ YERLİ…BİZE İNSANSIZ HAVA ARACI VERMEDİ ABD AMA NE OLDU KÖTÜ KOMŞU BİZİ EV SAHİBİ YAPTI. ŞİMDİ BİZ İHALARIN SİLAHSIZINI DA SİLAHLISINI DA YAPIYORUZ. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz