Başbakan'dan 'fırat kalkanı harekatı' hatırlatması

Başbakan'dan 'fırat kalkanı harekatı' hatırlatması

Başbakan Binali Yıldırım, Fırat Kalkanı Harekatı'nı hatırlatarak, Afrin'e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın amacının da bölgedeki tüm terör örgütlerini yok etmek olduğunu söyledi. Hatay ve Kilis'e atılan roketlere de dikkati çeken Yıldırım, 12 günde 82 roket attıldığını ve 5 vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı.

"TERÖR ÖRGÜTLERİNİ, BÖLGEDEN ÇIKARMAK VE DEFETMEK İÇİN DAHA ÖNCE FIRAT KALKANI OPERASYONU YAPTIK.130 BİN SURİYELİ TEKRAR BÖLGEYE DÖNDÜ. ZULÜM, GÖÇ SONA ERDİ."

Önce Türkiye-Suriye sınırında terör koridorunu engellemek için düzenlenen Fırat Kalkanı Herekatı'nı hatırlattı, ardından Afrin bölgesinde devam eden Zeytin Dalı operasyonunu değerlendirdi.

"AFRİN'DE DE TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNİ YOK ETMEK, SIĞINAKLARINI, SİLAHLARINI BAŞLARINA YIKMAK İÇİN KAHRAMAN ASKERİMİZ İŞ BAŞINDA. "

Ankara-Niğde otoyolu temel atma töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, zeytin dalı harekatının Türkiye'nin yanısıra, Afrin ve çevresindeki suriyelilerin güvenliğini sağlayacağını söyledi, terör ile mücadelede kararlılık mesajı verdi.

"SADECE ÜLKEMİZİN CAN VE MAL EMNİYETİNİ SAĞLAMIŞ OLMAYACAĞIZ AYNI ZAMANDA AFRİN'DE YAŞAYAN YARIM MİLYONU BULAN ARTAPO KÜRT TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZİ DE BU BELADAN KURTARACAĞIZ. BUNLARA ZULÜM YAPIYORLAR. ÇOCUKLARINI TERÖRİST YAPIYORLAR. BUNLAR İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ ALÇAK BİR GÜRUH. HEM YURT İÇİN YURTDIŞINDA BUNLARI YOK EDİNCEYE KADAR MÜCADELEYE DEVAM."

Yıldırım, teröristlerin Hatay ve Kilis'te sivilleri hedef alan roket saldırıları üzerinden uluslararası kamuoyunun dikkatini de çekti...

"PEKİ AFRİN'E NEDEN GİTTİK? BUGÜN İTİBARİYLE BU OPERASYONUN NE KADAR HAKLI OLDUĞUNU BÜTÜN DÜNYA BİLSİN.
ŞU ANA KADAR 82 ROKET ATILDI
NE YAPACAĞIZ. BU ALÇAKLARIN MASUM İNSANLARA ROKET GÖNDERMESİNİ Mİ BEKLEYECEĞİZ. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz