Meclis'te "TTB'ye gözaltı" tartışması yaşandı

Meclis'te "TTB'ye gözaltı" tartışması yaşandı

Türk Tabipler Birliği yöneticilerinin, gözaltına alınması, Meclis'te de tartışıldı. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan; bildirinin, operasyona "Tavır koyma" olduğunu söyledi; Milliyetçi hareket partisi de birlik yöneticilerine tepki gösterdi. Anamuhalefet sözcüleri ise hükümeti eleştirdi.

HALİK PEKŞEN: "BİRİNCİ VE İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI VE ÇANAKKALE SAVAŞIN DA OLMAK ÜZERE HEKİMLERE İLK KEZ AYRIŞTIRMA İŞLEMİ YAPILMIŞTIR "

MEHMET METİNER: "BU BİR AÇIKLAMA DEĞİL BİR TAVIR BELİRLEMEDİR "

Kanun Hükmünde Kararnamelerin görüşüldüğü Meclis Genel Kurulu'nda, Türk Tabipler Birliği'nin Zeytin Dalı Harekatı için yayımladığı bildiri tartışıldı.

BAKAN AHMET DEMİRCAN: "TABİPLER BİRLİĞİ'NİN BU BİLDİRİSİ TİBBI BİR FAALİYET DEĞİLDİR ...BİR TAVIR KOYMADIR "

ÖZGÜR ÖZEL: "SAYIN BAKANA BİR TEK ŞUNU SÖYLEYECEĞİZ BU GECE YATAĞA YATMADAN ÖNCE BU AÇIKLAMAYI BİR DAHA OKUSUN "

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Tabipler Birliği açıklamasının terör saldırılarını meşru gösteren imalar içerdiğini söyledi, CHP'li Özgür Özel yanıt verdi. Tartışmaya, iktidar ve MHP sözcüleri de katıldı.

BAKAN AHMET DEMİRCAN: "SALDIRIYI MEŞRU BİR HAREKET GİBİ GÖSTERECEK VEYA BAŞKA TÜRLÜ İZAHA NEDEN OLACAK İMALAR İÇERİSEYORSA ELBETTE TEPKİ GÖSTERMEK HAKKIMIZ "

ÖZGÜR ÖZEL: "TEKAR ETMEYECEĞİM AMA DİYORKİ BİR ŞEY İMA EDİYORLAR MÜCADELEYİ SULANDIRMA SUÇU NE İMASI "

BAKAN AHMET DEMİRCAN: "BİZ HUKUKA TALİMAT VERMEDİK HİÇ BİR ŞEKİLDE VEREMEYİZ AMA MÜRACAAT EDERİZ SUÇ İŞLENİYOR DERMİYİZ DERİZ "

ÖZGÜR ÖZEL: "GÖRÜŞÜNÜ AÇIKLAYACAK TAHAMMÜL EDİLECEK"

MEHMET METİNER: "FIRAT KALKANI OPERASYONU ASKERİ BİR OPERASYONUYDU TÜRK TABİPLERBİRİLĞİ NİYE SAVAŞA HAYIR DEMEDİ NE ZAMAN PKK'YA YÖNELİK ASKERİ OPERASYON YAPILINCA BİRDEN BİRE BİRİLERİ BARIŞI KEŞFETMEYE BAŞLADI "

ERKAN AKÇAY: "TÜRK TABİPLER BİRLİĞİNİN BU AÇIKLAMASI İKİYÜZLÜLÜK VE RİYAKARLIKTIR "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz