Erdoğan: "teröristlerden 800 tanesinin işi bitti, sayı artacak"

Erdoğan: "teröristlerden 800 tanesinin işi bitti, sayı artacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de gençler ile buluştu; gündeminde Zeytin Dalı Harekatı vardı... "Afrin'de teröristlerden 800 tanesinin işi bitti. akşama kadar bu sayı daha da artacak'' diyen Erdoğan'ın gençlere de öğütleri vardı...

" İNŞALLAH BERABER GİDECEĞİZ GEREKİRSE BERABER GİDECEĞİZ."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatına ilişkin gelişmeleri bu kez gençlerle paylaştı...

"BUGÜN DE AFRİN'DEN HAMDOLSUN, TERÖRİSTLERDEN 800 TANESİNİN İŞİ BİTTİ, İLA CEHENNEME ZÜMERA. AKŞAMA KADAR BU SAYI DAHA DA ARTACAK. BİZİM GEREK MEHMETÇİKLERİMİZDEN GEREK SİVİL GEREKSE ÖSO’DAN 20 CİVARINDA 25 KADAR ŞEHİDİMİZ VAR."

Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen Türkiye Gençlik Vakfı Gençlik Buluşması'nda konuştu. "Korkaklar zafer anıtı dikemez" dedi ve ekledi...

"ÇANAKKALE'E ECDADIMIZ, YEDİ DÜVELİN ÜZERLERİN GİTMESİNE RAĞMEN KORKMADI. AFRİN'DE MÜCADELE EDEN 20-25 YAŞLARINDAKİ KAHRAMAN ASKERLERİMİZ ZOR COĞRAFYALARDA TARİH YAZIYORLAR. ORADA KIZLARIMIZ VAR. JANDARMA KIZLARIMIZ VAR. ONLAR DA MÜCADELENİN İÇİNDE. TÜRKİYE'Yİ YOK SAYANLARA BİZİM BURADA OLDUĞUMUZU HATIRLATMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR. "

Terör örgütlerinin gençleri hedef aldığını da belirten Erdoğan, "gün mücadele günü" diyerek, gençlere öğütler verdi...

"HER İKİ ÖRGÜTÜ DE ÇÖKERTMEYİ, ÜLKEMİZE VERDİKLERİ ZARARLARI BİR NOKTADA KESMEYİ BAŞARDIK. BU MÜCADELE SIRASINDA ALTIN DEĞERİNDE NİCE GENCİN TERÖR ÖRGÜTLERİNİN SAFLARINDA HEBA OLUŞUNA DA YÜREĞİMİZ YANARAK ŞAHİT OLDUK ŞU SAATTEN SONRA TERÖR ÖRGÜTLERİNE KAPTIRACAĞIMIZ HER BİR GENCİMİZİN VEBALİ BİZİM VE SİZİN ÜZERİNİZEDİR. TÜRGEV'İN YURTLARINI DA, SİZLERİ BİRER EVLADIM OLARAK GÖRÜYORUM. SİZDEN BENİM ÖZELLİKLE RİCAM ŞUDUR, KALDIĞINIZ YURTLARI ADETA BİR OTEL GİBİ GÖRMEYİN. YURTLAR DA SİZİN BİRER EĞİTİM, ÖĞRETİM KURUMUNUZDUR. GÜN ÇALIŞMA GÜNÜDÜR. OKULUNUZDA ÇALIŞACAKSINIZ. KÜTÜPHANEDE ÇALIŞACAKSINIZ. STK'LARDA, EVİNİZDE ÇALIŞACAKSINIZ. GÜN MÜCADELE GÜNÜ. OKULUNUZDA ARKADAŞ, ÖZELLİKLE DE ARKADAŞ ÇEVRENİZDE FİKİRLERİNİZLE MÜCADELE EDECEKSİNİZ. 15 TEMMUZ'DA OLDUĞU GİBİ GEREKTİĞİNDE TANKLARIN, UÇAKLARIN, HELİKOPTERLERİN KARŞISINDA MÜCADELE EDECEKSİNİZ.
FIRAT KALKANI VE ZEYTİN DALI OPERASYONLARINDA OLDUĞU GİBİ KABUS OLUP MÜCADELE EDECEKSİNİZ."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜGVA çatısı altındaki "kitap kafesi" için de yeni bir öneri getirdi...

" BURADA BİR KİTAP KAFE DENMİŞ AMA BEN KIRAATHANE DİYELİM DİYORUM. KAFE BİZİM DEĞİL. ."

Dönüm noktası diye tabir ettiği 2019 seçimlerini hatırlatan Cumhurbaşkanı, gençlerden daha çok çalışmalarını istedi...

"BİRİLERİ DİYOR Kİ BİZİM GENÇLERİMİZLE ALAKALI. BİZİM GENÇLERİMİZ ONLARIN GENÇLERİ KADAR HAREKETLİ DEĞİL. BİZİM ONLAR VERDİĞİMİZ CEVAPLAR BELLİ. BU ZATEN SANDIKTAN GÖRÜLÜYOR. KİMİN GENÇLERİ DAHA CEVVAL. BU DEFA SANDIKLAR ÖYLE PATLAMALI Kİ, BUNLAR NE OLDUKLARINA, NE OLACAKLARINA PİŞMAN OLSUNLAR. ÖYLEYSE, ÜNİVERSİTELERDE BÜTÜN GENÇ ARKADAŞLARIMIZLA ÇOK CİDDİ DİYALOG İÇİNDE OLACAĞIZ. ONLARI SAFLARIMIZA ÇEKECEĞİZ.
MUKTEDİR OL, SESİNİ ALÇALT. BEN ALÇALTAMIYORUM AMA BENİ MAZUR GÖRÜN. GENÇLER, ŞURADA FAZLA ZAMANIMIZ YOK. 25.17--ÖNÜMÜZDEKİ MART YEREL SEÇİM. GENÇLİK HALKANIZI ÇOK DAHA BÜYÜTMENİZİ İSTİYORUM. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz