SOÇİ'ye katılan terörist tartışması

SOÇİ'ye katılan terörist tartışması

İktidar ile anamuhalefet arasında, Soçi Zirvesi'ne katılan terörist ve özgür suriye ordusuna yönelik tartışmalar devam ediyor... Reyhanlı katliamının sorumlusu teröristin "öldürüldüğüne ilişkin açıklamaları" hatırlatan anamuhalefet, iktidara yüklendi. ÖSO'nun, Kuvva-i milliye'ye benzetilmesi de cumhuriyet halk partisi'nin hedefindeydi...

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: "BU TERÖRİSTİN ORAYA KATILMASIYLA İLGİLİ TEPKİMİZİ ORTAYA KOYDUK RUSYA'DAN İZAHAT İSTEDİK BU ŞAHSIN BİR AN ÖNCE TUTUKLANMASINI VE İADESİNİ İSTEDİK."

Bu fotoğraf Ankara'da tartışma konusu oldu.

İçişleri bakanlığının kırmızı listesinde yer alan ve 2013 yılında Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 52 kişinin ölümüne neden olan katliamın sorumlusu Mihraç Ural, Rusya'daki suriye zirvesinde görülmüştü. Teröristin soçi'deki fotoğrafı, iktidar ile anamuhalefet arasında tartışmaya neden oldu.

ÖZGÜR ÖZEL: "REYHANLILI SORUMLUSU MİHRAÇ URAL ...ÖLDÜRÜLDÜ İNTİKAM ALINDI HANİ BU ADAMI 8 KEZ ÖLDÜRDÜNÜZ ADAM UTANMADAN SIKILMADAN ALTINA KOYDUĞUNU SANDALYEDE OTURMUŞ NESCAFE İÇİYOR ORADA "

Teröristin, Soçi Kongre katılımcıları arasında bulunması, Dışişleri Bakanlığını hareket geçirmiş, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu açıklama yapmıştı.

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: "KENDİSİ BU TERÖRİST KIRMIZI BÜLTENLE ARANAN BİR TERÖRİSTTİR "

ÖZGÜR ÖZEL: "REYHANLI SALDIRISINI YAPAN MİHRAÇ URAL'DAN İNTİKAM OPERASYONU YAPTIK ÖLDÜRDÜK DİYE 8 KEZ HABER YAPTIK DİYE KATILIMCA LİSTESİNDE BAŞ DAVETLİ MİHRAÇ ÜNAL "

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: "ESASEN RUSYA'NIN BİZE VERİDİĞi LİSTEDE BU ŞAHSIN İSMİ YOK. OLSAYDI İTİRAZ EDERDİK ÖYLE GÖRÜNÜYOR Kİ SAHTE BELGELERLE TÜRKİYE'YE GİRMİŞ FOTOĞRAF ÇEKTİREREK ADETA ŞOV YAPMAYA KALKMIŞTIR "

iktidar ile anamuhalefet arasındaki Özgür Suriye Ordusu'na ilişkin polemik de devam ediyor. Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan'ın ÖSO güçlerini "Kuvva-i Milliye"ye benzetmesine anamuhalefetten bir kez daha eleştiri geldi.

KAZIM ARSLAN DENİZLİ : "KÖKENİ EL KAİDEYE DAYANAN DAĞINIK GRUPLAR ÖSO İLE İŞBİRLİĞİ YAPANLAR HİÇ SIKILMADAN KUVAİ MİLLİYECİ İLAN EDENLER YENİ BİR ALDATILMANIN EŞİĞİNDE BULUNDUĞUNU İLAN EDİYORUM"

ARZU ERDEM İSTANBUL : "ÖZELLİKEL SINIR ÖTESİNDE HAREKETA LEKE SÜRECEK BİR AÇIKLAMAYA KARŞI DURMADUĞUMUZU SÖYLEMEZİ GEREKİYOR "

Tabipler Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel'in, gözaltına alınmasının ardından İstanbul Üniversitesindeki görevinden 3 ay süreyle uzaklaştırmasına da anamuhalefetten tepki geldi... CHP'li Özgür Özel, uygulamayı eleştirdi.

ÖZGÜR ÖZEL: "SEN NEYE GÖRE YAPTIN UZAKLAŞTIRMAYI DAHA İFADE VERMEMİŞ SAVCIYA SEVK EDİL DİMİ SEVKEDİLMEMİŞ... YARGILASA BİTTİ Mİ BİTMEMİŞ BİTSE CEZA ALSA KESİNLEŞTİ Mİ KESİNLEŞMEMİŞ MEJESTELERİNİN REKTÖRÜ CEZAYI KESMİŞ "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz