"Sınırımızda terör devleti kurulmak isteniyor"

"Sınırımızda terör devleti kurulmak isteniyor"

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Zeytin dalı harekatını değerlendirdi; "Birtakım devletler hemen sınırımızda, bir terör devleti kurma peşinde" dedi... Erbaş, FETÖ benzeri yapılanmalara karşı mücadele ettiklerini de söyledi...

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle Diyanet İşleri Başkanlığında biraraya geldi.
Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Erbaş, Zeytin Dalı Harekatı'na yönelik değerlendirmede bulundu.

"BİRTAKIM DEVLETLER HEMEN SINIRIMIZDA, BİR TERÖR DEVLETİ KURMA PEŞİNDE. BİZ EĞER BUNA ENGEL OLMAZSAK SANKİ SINIRLARIMIZDAN İÇERİ, BUNDAN ÖNCE OLDUĞUNDAN BELKİ ONLARCA KAT, YÜZLERCE KAT SIZMALAR OLACAK VE VATANIMIZI BÖLME NOKTASINDA BÖLÜCÜLERE KATKI SAĞLAYACAKLAR. ARTIK BU GÖRÜLMEYEN BİR ŞEY DEĞİL, ULU ORTA YAPIYORLAR."

Diyanet İşleri Başkanı, eskisi gibi cephelerde savaşılmadığını, artık vekalet savaşlarının yapıldığını söyledi.

"VEKALET SAVAŞLARINI HEPİMİZ BİLİYORUZ. KENDİ ADLARINA SAVAŞTIRMAK İÇİN ÖRGÜTLER KURUYORLAR. O ÖRGÜTLERLE HEDEF ALDIKLARI DEVLETE ADETA SAVAŞ İLAN EDİYORLAR, SAVAŞIYORLAR. DOLAYISIYLA BİZİM ŞU ANDA TOPYEKUN, ÜLKE OLARAK, BÜTÜN KURUMLARIMIZLA ASKERLERİMİZE DUA KONUMUNDAYIZ. EĞER YARDIM ETMEK GEREKİYORSA, ORALARA GİDİP BİR ŞEYLER YAPABİLMEK GEREKİYORSA MİLLET OLARAK ONU DA YAPMALIYIZ. ÇÜNKÜ VATAN SÖZ KONUSU, BAYRAK SÖZ KONUSU"

Erbaş, Din İşleri Yüksek Kurulunun terör örgütlerine yönelik çalışma yürüttüğünü de anlattı.

"FETÖ BENZERİ BİR TAKIM YAPILANMALARIN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIDIR. DİYANET GÖREVİNİ BELKİ TAM YAPMAMIŞ, EKSİK KALMIŞ OLABİLİR. AMA MİLLETİN DİNİ BİLİNÇLENME NOKTASINDAKİ ÇALIŞMALARIMIZI HIZLANDIRACAĞIZ. BU NOKTADA BAŞKA ÜLKELERE BAKTIĞIMIZ ZAMAN FETÖ BENZERİ OLUŞUMLARIN ÇOK DAHA İLERİ DERECELERDE OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz