Ankara'da kadınlar askerler için bere atkı eldiven ördü

Ankara'da kadınlar askerler için bere atkı eldiven ördü

TSK'nın Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na vatandaşların desteği sürüyor. Ankara'da aralarında harekatta görev yapan bir asker annesinin de bulunduğu kadınlar, ördükleri bere, atkı, eldiven, boyunluk ve yazdıkları mektupları Mehmetçik'e gönderecek. Ulus Meydanı'nda toplanan Emekli Özel Harekatçılar da Zeytindalı harekatına katılmak için dilekçe yazdı, basın açıklaması yaptı.

Altındağ Belediyesi Çamlık Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi'ndeki kadınlar, Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan Mehmetçikler için bere, atkı, eldiven ve boyunluk ördü.

Harekatın başlamasının ardından bu çalışmaya giriştiklerini belirten asker anneleri ve diğer kadınlar, askerlere göndermek için birer de mektup yazdı.

Şengül Bağcı, bir çocuğunun harekatta asker olduğunu, bir çocuğunu da askere göndermeye hazırlandığını söyledi.

"GEREKİRSE KENDİM DE GİDERİM. ONLARIN ÇAMAŞIRLARINI DA YIKARIM. HER ŞEYLERİNİ YAPARIM. SIKINTILARINI DİNLERİM. SADECE KENDİ ÇOCUKLARIM İÇİN DEĞİL HERKESİN ÇOCUKLARI İÇİN. ÇOCUKLARIM GİTTİ DİYE GURUR DUYMUYORUM. ÖBÜRLERİ İÇİN DAHA ÇOK GURURLUYUM "HAİNLER PUSU KURMUŞ AMA BİZİM ASKERİMİZ HAYIRLISIYLA HEPSİNİ HALLEDER."

Emine Altuntaş ise, Mehmetçiğe her zaman dua ettiklerini belirtti.

"ANA KUZULARIMIZ İÇİN, VATANIMIZI BEKLEMESİ İÇİN ONLAR ORADA SEVDİĞİMİZ İÇİN ÖRÜYORUZ ÜŞÜMESİN DİYE "HER GÜN DUA ETTİM ÖRERKEN 'YAVRULAR İNŞALLAH BAŞINDA BERESİYLE, BOYNUNDA ATKISIYLA, ANASINA, BABASINA, EŞİNE HAYIRLA DÖNMEYİ NASİP ETSİN.' DEDİM. DAVUL ZURNAYLA YOLLADIK, GELİRKEN DE AYNI ŞEKİLDE DÖNMELERİNİ NASİP ET DEDİM. ALLAH'IM ACI, AĞRI GÖSTERMESİN YAVRULARIMIZA. HEPİMİZİN EVLADI, BİRİMİZİN EVLADI DEĞİL."

Hazırlanan 80 paket atkı, bere, eldiven ve boyunluklar, harekata katılan askerlere ulaştırılmak üzere kargoyla Hatay Valiliğine gönderilecek.

Harekata bir destek de Tüm Emekli Polis Özel Harekatçılar Derneği'nden geldi. Ulus Meydanı'nda toplanan dernek üyeleri, "Zeytin Dalı Harekatı"na katılmak için İçişleri Bakanlığına dilekçeyle başvurdu.

Derneğin Ankara Şube Başkanı Celal Ertaş, teröristlere karşı başlatılan mücadelenin bütün vatandaşlar tarafından desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

"BİRLİK VE BERABERLİK RUHU, ORADA MÜCADELE EDEN ŞANLI ORDUMUZUN VE MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDA OLALIM. DUALARIMIZ VE KALPLERİMİZ ONLARLA.BİZLERİN DE VERİLECEK OLAN HER TÜRLÜ GÖREVE HAZIR OLDUĞUMUZU BELİRTMEK İSTİYORUM"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz