Bakan Yılmaz'dan atanamayan öğretmenlere müjdeli haber

Bakan Yılmaz'dan atanamayan öğretmenlere müjdeli haber

Atama bekleyen öğretmenlere müjdeli haber, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan geldi. Daha önce açıklanan 20 Bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilave olarak Şubat ayı içinde 5 bin öğretmen alımı daha yapılacak... Yılmaz, TEOG yerine gelecek sistemle ilgili açıklamalarda da bulundu.

Antalya'da "Türkiye’de ve Dünyada Değerlendirme Sistemlerinin Eğitime Etkisi" programına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, gazetecilerin sorularını yanıtladı...

20 bin öğretmen atamasıyla ilgili duyuruyu şubat ayı içinde yapacaklarını söyleyen Yılmaz, "Mülakat devam edecek" dedi...

"MÜLAKATA ALIRKEN O ALANDA ALACAĞIMIZ ÖĞRETMEN SAYISININ ÜÇ KATI KADAR PUAN SINIRINA GİRMEK GEREKLİ. BAZI KONULAR VAR Kİ BAZI DERSLERDE ÖĞRETMEN ALIYORUZ, 89 ALAN MÜLAKATA GİREMİYOR. BİR ÖRNEĞİ VAR. ÜÇ KİŞİ MÜLAKATA GİRİYOR, 91, 92, 93 ALIYOR. 90 ALAN DAHİ MÜLAKATA GİREMİYOR." "O HALDE PUANDAKİ BU EKSİKLİK İÇİN KENDİ BEŞ YILLIK TECRÜBESİNİ SANKİ BU EKSİKLİĞİ KAPATIR ŞEKLİNDE DÜŞÜNÜRKEN BUNLARI DA MÜLAKATA ALMAK İÇİN ÇALIŞMA YAPIYORUZ. "

Bakan Yılmaz, atama sayısına ek yapılacağını da açıkladı.

"20 BİNİN ÜZERİNE BEŞ BİNİ DE GEÇMEYECEK ŞEKİLDE BİR İLAVE ÖĞRETMEN ALIMINI DA DÜŞÜNÜYORUZ. BUNUNLA İLGİLİ BİR YASAL DÜZENLEME GEREKİYOR. O DÜZENLEMEYİ TAMAMLADIKTAN SONRA İKİSİNİ BİR ARADA ŞUBAT AYINDA DUYURUSUNA GEÇECEĞİZ. "

Yılmaz, TEOG yerine gelecek yeni sistemle ilgili değerlendirmelerde de bulundu...

" İLKOKULDA, ORTAOKULDA VE LİSE DE ZORUNLU. EĞİTİM ÇAĞINDA BÜTÜN EVLATLARINIZI SİZ MUTLAKA BİR OKULA YERLEŞTİRMEK ZORUNDASINIZ. TAŞIMALI EĞİTİMİ NİÇİN YAPIYORUZ? KÖYÜNDEN, MEZRASINDAN GELENİ OKULLA BULUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ. ENGELLİYİ KENDİ EVİNDE OKULLA BULUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ."

Öğrenciler, 3 tercihte bulunduktan sonra karşılarına bazı kriterler çıkacak...

"ADRESE YAKINLIĞI, KENDİ ORTAOKULUNA YAKINLIĞI GİBİ KRİTERLER OLDUĞUNU ANCAK MUTLAKA BÜTÜN ÖĞRENCİLERİN BİR YERE YERLEŞTİRİLECEK. "

Eşofman giyen kız çocuklarını zina yapmakla suçlayan felsefe öğretmeninin son durumu da soruldu Bakan'a...

"HAKKINDA SORUŞTURMA YAPILDI, SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR, AÇIĞA ALINDI."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz