CHP'den "kuvayı milliye" benzetmesine tepki

CHP'den "kuvayı milliye" benzetmesine tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Bülent Tezcan, Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından kameraların karşısına geçti. Anamuhalefet olarak Zeytin Dalı Harekatı'nı desteklediklerini yineleyen Tezcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Özgür Suriye Ordusu için yaptığı "Kuvva-i Milliye" benzetmesine tepki gösterdi.

TEZCAN: "BÜTÜN MAZLUM MİLLETLERİN DİRENİŞ TARİHİNİN EN ÖNEMLİ ÖRNEĞİ OLAN KUVAYI MİLLİYE HAREKETİYLE ÖSO'YU BİR GÖRÜYORLAR. BU NE SAYGISIZLIKTIR, BU NE HADSİZLİKTİR, BU NE EDEPSİZLİKTİR. KUVAYI MİLLİYE HAREKETİNE HAKARET ETME HAKKINI SİZE KİM VERİYOR? "

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Özgür Suriye Ordusu için yaptığı "Kuvayi Milliye" benzetmesine ana muhalefetten tepki geldi... Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Bülent Tezcan, açıklamalarda bulundu...

TEZCAN: "KUVAYI MİLLİYE BU ÜLKEDE MAZLUM HALKIN KENDİ İÇİNDEN ÇIKMIŞ, KARARLI, CESARETLİ, ÖZ GÜCÜNE DAYANAN EN ŞANLI VE ŞEREFLİ TARİHİMİZİN BİR ÖZETİDİR. NE İDİĞİ BELİRSİZ, NEREDEN GELDİĞİ VE NEREYE GİDECEĞİ BELLİ OLMAYAN GÜÇLERİN TOPLAMI DEĞİLDİR KUVAYI MİLLİYE HAREKETİ. KUVAYI MİLLİYE HAREKETİNİ BÖYLE BİR HAREKETLE ÖZDEŞLEŞTİRMEK SİZİN GAYRİ MİLLİ OLDUĞUNUZUN İKRARI VE DELİLİDİR. ONUN İÇİN AK PARTİ GENEL BAŞKANININ DERHAL TARİHİMİZDEN VE ŞEHİTLERİMİZDEN ÖZÜR DİLEMESİ GEREKİR. BU BENZETMEYİ YAPARAK TARİHİMİZE VE ŞEHİTLERİMİZE HAKARET ETMİŞTİR. "

Anamuhalefet olarak Zeytin Dalı Harekatı'nın yanında olduklarını bir kez daha vurgulayan Teczan, iktidar partisinin kullandığı üslubu ise eleştirdi.

TEZCAN: "SİZ BU HAREKATI SAVAŞ EDEBİYATINA DÖNÜŞTÜRÜRSENİZ, KİRLETİRSİNİZ. ASKERİMİZ ORADA BÜYÜK BİR VAKARLA, HAYSİYETLE TÜRK ORDUSUNA YAKIŞIR BİR TUTUM İÇERİSİNDEDİR AMA SİZİN ÇİRKİN SİYASET DİLİNİZ ORDUMUZUN BU HAYSİYETLİ, VAKARLI, TÜRK ORDUSUNA YAKIŞIR DURUMUNA NE YAZIK Kİ GÖLGE DÜŞÜRMEKTEDİR. ÇEKİN GÖLGENİZİ ORDUMUZUN O ŞEREFLİ DURUŞUNUN ÜZERİNDEN, GÖLGE ETMEYİN."

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü'nün gündeminde, Türk Tabipler Birliği yöneticileri hakkında yasal işlem başlatılması da vardı.

TEZCAN : "SAVAŞA KARŞIYIM' DEMEK SUÇ AMA ÇATIŞMAYI, KAVGAYI, SAVAŞI, BOĞAZLAMAYI, ÇİĞNEMEYİ SÖYLEMEK ŞEREF MADALYASI. FARKLI SESİ OLANA 'TERÖR SEVİCİSİ' DİYORSUNUZ. FARKLI SESLER, FARKLI SÖZLER TERÖR SEVİCİLİĞİ DEĞİLDİR AMA FARKLI SESLERE TAHAMMÜLSÜZLÜK TAM DA SAVAŞ SEVİCİLİKTİR. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz