Bahçeli: "kaçınılmaz ihtiyaç, milli mecburiyet"

Bahçeli: "kaçınılmaz ihtiyaç, milli mecburiyet"

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, Zeytin Dalı harekatını değerlendirdi, "Türkiye sınırlarında yasadışı hiçbir örgütün barınamayacağını" vurguladı. 18 Mart'ta yapılacak büyük kurultay öncesinde parti teşkilatına genelge gönderen Bahçeli, "tahriklere" karşı uyardı; "seferberlik ruhuyla çalışılması" talimatı verdi.

Milliyetçi hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, partisinin teşkilatlarına genelge gönderdi. O genelgede önce Zeytin Dalı harekatını değerlendirdi.

"ŞU ANDA TÜRKİYE OLAĞANÜSTÜ BİR BEKA MÜCADELESİ VERMEKTEDİR. 12’NCİ GÜNÜNE GİREN ZEYTİN DALI HAREKÂTI DEVLET EBED MÜDDET, MİLLET EBED MÜDDET ŞUURUNUN BİR GEREĞİ, KAÇINILMAZ BİR İHTİYACIDIR."

Bahçeli, operasyonun bir zorunluluk olduğunun altını çizdi.

"AFRİN’İN, ARDINDAN DİĞER TERÖR YUVALARININ TEPEDEN TIRNAĞA TEMİZLİĞİ MİLLİ BİR MECBURİYET, AHLAKİ VE HUKUKİ BİR MÜKELLEFİYETTİR.TÜRKİYE’NİN SINIRLARINDA VE SINIRLARININ ETRAFINDA YASA DIŞI HİÇBİR HAİN ÖRGÜT VE NİYET BARINAMAYACAK, BARINMASINA İZİN VERİLMEYECEKTİR."

MHP Lideri, partisinin operasyona desteğinin tam olduğunu bir kez daha vurguladı.

"MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ KIZILELMA ÜLKÜSÜNÜN BİLİNCİNDEDİR. MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ, TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNDE SÖZ SAHİBİDİR. NİTEKİM MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NİN DURDUĞU YER, TÜRK MİLLETİNİN YANI VE TARAFIDIR. ÇİZGİMİZDE EN UFAK KIRIKLIK YOKTUR."

Bahçeli, 18 Mart 2018’de yapılacak 12’nci Olağan Büyük Kurultay'a da değinerek, parti teşkilatlarını uyardı.

"HİÇBİR TAHRİKE, HİÇBİR KIŞKIRTMAYA, HİÇBİR KANUNSUZ EYLEM VE GÖSTERİYE İLTİFAT VE İTİBAR EDİLMEYECEKTİR. KIRGINLIKLAR GİDERİLECEK, DARGINLIKLAR BİTİRİLECEK, GÖNÜLLER FETHEDİLECEK, ELLER TUTULACAK, TAM BİR BULUŞMA, TAM BİR KAVUŞMA HALİ YAŞANACAKTIR. KONUYLA İLGİLİ TÜM TEŞKİLATLARIMIZ SEFERBERLİK RUHUYLA ÇALIŞACAKLARDIR."

MHP Genel Başkanı Bahçeli, teşkilatlardan, partinin belirlediği slogan, marş ve sembollerin dışında materyal kullanılmamasını da istedi, " tanıtım disiplinine mutlak riayet edilecektir" dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz