Kılıçdaroğlu: "bu kurultay bizim için çok önemli"

Kılıçdaroğlu: "bu kurultay bizim için çok önemli"

Cumhuriyet halk partisi genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hafta sonu gerçekleştirilecek kurultaya ilişkin konuştu. "Bu ülkeye adalet ve cesaret getirmek istiyoruz" diyen anamuhalefet lideri, kurultay sonrasında CHP'nin izleyeceği yol haritasını anlattı. Kılıçdaroğlu, genel başkanlığa adaylığını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce'yi de kabul etti.

"TÜRKİYE'NİN İÇİNDE BULUNDUĞU ZOR KOŞULLARDA KURULTAY GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ. BU KURULTAY BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ. "

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 3-4 Şubat'ta gerçekleştirilecek 36. Olağan Kurultay'a ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu kurultayı düğün dernek havasında yapmak istediklerini söyledi.

"TÜRKİYE'NİN AĞIRLAŞAN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN YENİ KADROLAR, YENİ HEYECANLAR YENİ UMUTLARLA YOLA ÇIKMA KURULTAYI AYNI ZAMANDA "
"BİZ KURULTAYIMIZI BÜYÜK BİR UMUTLA HEYECANLA VE DÜĞÜN DERNEK HAVASINDA YAPMAK İSTİYORUZ."

Kurultay'ın adının neden 'Adalet ve Cesaret' konulduğu da açıklayan CHP Lideri, geçen yıl yaptıkları Adalet Yürüyüşü'nü anımsattı.

"ARZUMUZ BU ÜLKEYE ADALET GELMESİ AMA BEKLEDİĞİMİZ ADALET ŞU ANA KADAR GELMİŞ DEĞİL. TAM TERSİ ADALET BAĞLAMINDA SORUNLAR DERİNLEŞİYOR. ADALETSİZLİĞİN OLDUĞU ÜLKEDE DOĞAL OLARAK UMUTSUZLUK, DOĞAL OLARAK YILGINLIK MEYDANA GELEBİLİR. BİZ ADALETİ VE CESARETİ SAVUNAN BİR KURULTAY YAPIYORUZ. ADALETİ VE CESARETİ BU ÜLKEYE GETİRMEK İSTİYORUZ."

Kılıçdaroğlu, kurultay sonrası CHP'nin izleyeceği yol haritasına da değindi.

"BU KURULTAYDAN SONRA ELBETTEKİ AĞIRLAŞAN SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETEN BİR CHP, GERGİNLİKTEN BESLENEN DEĞİL TAM TERSİNE ÜLKENİN HUZURA KAVUŞMASAI İÇİN ÇABA GÖSTEREN BİR CHP, TÜRKİYE'NİN HER YERİNE GİDEN BİR CHP, DÜŞÜNCELERİNİ KAVGA ETMEKSZİİN TOPLUMUN HER KESİMİNE AKTARAN BİR CHP, BİLGİYLE DONANMIŞ VE DOLAYISI İLE TOPLUMUN HER KESİMİ İLE MUHATAP OLURKEN BİLGİYE DAYALI BİR MUHALEFETİ BİR DÜŞÜNCEYİ AKTARAN CHP DÜŞÜNÜYORUZ."

Bu arada Kılıçdaroğlu, genel başkanlığa adaylığını açıklayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce'yi parti genel merkezinde kabul etti.

"NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDUM. KENDİSİNE İMZALARRIMIZLA YETERLİ SAYIDA İMZAYLA BİRLİKTE ZİYARET ETTİM"

İnce, görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi.

"SAYIN DELEGELER ÜZERİNDEKİ BASKININ KALDIRILMASI GEREKTİĞİNİ DEMOKRATİK BİR ORTAMDA ÖZGÜRCE YARIŞMAMIZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİM."

İnce'nin dışında, eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal ve eski Yarsav Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu da seçimli kurultay'da genel başkanlık için aday olduğunu açıklamıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz