Kılıçdaroğlu, zeytin dalı harekatıyla ilgili konuştu

Kılıçdaroğlu, zeytin dalı harekatıyla ilgili konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, partisinin grup toplantısında bir kez daha Zeytin Dalı harekatına "tam destek" verdiklerini duyurdu.. Anamuhalefet lideri, harekatın Özgür Suriye Ordusu ile birlikte yapılmasına yönelik eleştirilerini de sürdürdü..

"BİZİM AFRİN OPERASYONUNA DESTEĞİMİZ TAMDIR. AMA BUNUN ÖSO İLE PARALEL ADLANDIRILMASI BÜYÜK RAHATSIZLIK YARATIYOR. "

Gündeminde Zeytin Dalı Harekatı, eleştirilerinin hedefinde ise, operasyonun Özgür Suriye Ordusu ile birlikte yapılması vardı... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu; hükümete seslendi..

"GİDEN ORDUMUZ, ŞEHİT OLAN ASKERİMİZ, EFENDİM BUNU NEREDEYSE ÖSO’NUN KAHRAMANLIĞINA BAĞLAYACAĞIZ. BİZİM ŞEHİTLERİMİZ NEREDEYSE İKİNCİ SINIF. ORDUNUN HAYSİYETİNİ VE ONURUNU KORUMAK HER TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞININ EN TEMEL GÖREVİDİR. AYRICA MEHMETÇİK KANIYLA OY DEVŞİRMEYE ÇALIŞMAK DA BÜYÜK BİR AHLAKSIZLIKTIR."

Kılıçdaroğlu, daha sonra Suriye’deki sorunların çözümü için 2012 yılında Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği mektubu okudu..

" MEKTUP BU.. BAKIN NE DİYOR MEKTUPTA CHP OLARAK SURİYE'NİN BAĞIMSIZLIK VE TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNÜN KORUNMASINDAN YANAYIZ. TÜRKİYE ŞİDDETE SON VERİLMESİNİ SAĞLAMALIDIR. SURİYE İÇİN KAPSAMLI ÇÖZÜM ÖNERİMİZİ EKTE TAKDİM EDİYORUM HEP CHP'Yİ SUÇLADILAR SENİ ALDATMAYAN BİR ALLAH'IN KULU KALMADI YA. BİR DE BENİ DİNLE KARDEŞİM, VALLAHİ DE BİLLAHİ DE BEN SENİ ALDATMIYORUM. "

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz arasındaki sert polemik de gündemdeydi..

"HER TÜRLÜ HAKARET YAPILIYOR. DIŞİŞLERİ BAKANI, BENİM MEMURUMDU DİYOR. BİR DAKİKA BEYEFENDİ KİM SİZİN MEMURUNUZ? DEVLETİN MEMURUNU KENDİ MEMURUN ZANNEDERSEN GELİR BÖYLE TOSLARSIN."

CHP Lideri, "Süleyman Şah Türbesi"ne yönelik hatırlatmalarını da sert mesajlarla sürdürdü..

"PYDYİ MEŞRULAŞTIRAN KİM? SALİH MUSLİM'İ ANKARA'YA ÇAĞIRIP BÜYÜR HOŞGELDİN DİYEN KİM? CHP Mİ? ÖYLE BİR NOKTAYA GELDİ Kİ TÜRKİYE, KENDİ TOPRAKLARINDAN KAÇMAK ZORUNDA KALDI. CHP İKTİDARDA OLSAYDI 10 BİN ŞEHİT GEREKİRSE VERİRDİK BAYRAĞIMIZ ORADA DALGALANİRDİ. KORKAKTAN, TEROR ÖRGÜTLERİNE TESLİM OLANDAN KAHRAMAN OLMAZ. AKAN KANI OYA ÇEVİRMEYE ÇALIŞANDAN İNSAN DA OLMAZ, AHLAK DA ADAM DA OLMAZ. KİMİNLE GELİRSENİZ GELİN FERİŞTAHINIZLA GELİN. BİR MİLİM GERİ ADIM YOK. KENDİ TOPRAĞINI TERÖR ÖRGÜTLERİNE TESLİM EDEN ADAMDAN HESABINI SORACAĞIZ."

Meclis önünde kendini yakan Sıtkı Aydın'ın yaşadıklarını da anlatan anamuhalefet lideri, gelir adaletsizliğine değindi.

"21 YILDIR İNŞAATLARDA ÇALIŞIYORUM DİYOR. 3UNCU KATTAN DÜŞTÜM ÖLÜM KALIM SAVAŞI VERMİŞİM. YATIRDIKLARI PARA 300 LİRA. SITKI KARDEŞİM SANA İŞ VERMEYENLERİN 300 LİRAYLA HAYATI ZİNDAN EDENLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ. HARAM OLSUN DEMEK YETMEZ. ZEHİR ZIKKIM OLSUN. SOKAK SOKAK GEZECEKSİN, KAHRAMANLIK EDEBİYATI YAPACAKSIN. NE ÜZERİNDEN? ŞEHİT KANLARI ÜZERİNDEN. NEDİR BU VATANDAŞIN ÇEKTİĞİ. DÜŞÜN BU MİLLETİN YAKASINDAN ARTIK."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz