TTB'ye 'Afrin' operasyonu

TTB'ye 'Afrin' operasyonu

Türk Tabipler Birliği'nin 11 yöneticisi için Zeytin Dalı Harekatı hakkında yaptıları açıklama nedeni ile gözaltı kararı verildi... Başkan Prof. Dr. Raşit Tükel'in de aralarında olduğu 9 kişi gözaltına alındı. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan birliğin açıklamasına tepki gösterdi...

Zeytin Dalı Harekatı'a yönelik açıklaması nedeni ile Türk Tabipler Birliği'ne yönelik soruşturma kapsamında gözaltı kararları verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamaya göre, TTB yetkilileri hakkında, Terörle Mücadele Kanunu uyarınca yasal işlem başlatıldı.

Ankara merkezli 8 ilde operasyon düzenledi.
Polis ekipleri, hakkında gözaltı kararı çıkarılan 11 yöneticiden, aralarında Birlik Başkanı Raşit Tükel'in de bulunduğu 9 kişiyi gözaltına aldı.

Ankara Maltepe’deki TTB Genel Merkezi’nde yapılan aramalarda alınan belgeler incelenmek üzere emniyete götürüldü.

Bina önünde ise gergin anlar yaşandı.
Gözaltıları protesto etmek için toplanan ve açıklama yapan grup, polisin uyarısını dikkate almayınca, kısa süreli arbede yaşandı.

Tabipler Birliği'nin açıklaması Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın da gündemindeydi.

TABİPLER BİRLİĞİ-- AÇIKLAMA- : "BİLDİRİ GERÇEKTEN TÜM TABİPLERİ SAĞLIK CAMİASINI YARALADI.
TRNİN YANINMDA OLMASI GEREKEN BÜTÜN CAMİALAR DEVLETİN YANINDA OLMASI GEREKİRKEN TTB BİR ŞEYLER İMA EDER GİBİ BİLDİRİ YAYIMLAMASI BİZİ YARALADI. SAĞLIK CAMİASINI TEMSİL ETMEDİĞİNE İNANIYORUZ... "

Demircan, Sağlık Bakanlığı'nın, "amaçları dışında faaliyet gösterdiği" gerekçesiyle Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi'nin görevine son verilmesi istemiyle açtığı davaya da değindi.

"BASİT BİR AÇIKLAMA OLARAK ALGILANMAMAMLI. HUKUK HAREKETE GEÇTİ. YASAL İŞLEM YAPILIYOR. TTB , TÜRK TABİPLERİNİ TEMSİL EDER NOKTADA DEĞİL. BÖYLE BİR AÇIKLAMA YAPMAYA HAKKI YOKTUR.
TABİPLER KANUNU SAĞLIK BAKANLIĞINA DENETLEM GÖREVİ VERİYOR. YASALARIN BİZE YÜKLEDİĞİ BİR GÖREV. ADININ BAŞINDA TÜRK T B. TRNİN KARŞI KARŞIYA KALDIĞI ... OPERASYONDA BÖYLE DAVRANMASI KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL. "

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise Türk Tabipleri Birliği'ne operasyon yapılmasına neden olan o bildiriyi kürsüden okudu..

"'SAVAŞ DOĞADA VE İNSANDA TAHRİBAT YAPAN, İNSAN ELİYLE YARATILAN BİR HALK SAĞLIĞI SORUNUDUR' YANLIŞ MI? DOĞRU. BANA SÖYLEYİN, HANGİ SAVAŞ DOĞADA VE İNSANDA TAHRİBAT YAPMADI? İNSAN OLMAZSA SAVAŞ OLMAZ ZATEN. BUNU SÖYLÜYOR. BARIŞÇIL BİR DÜNYA YARATMAKTAN KİM RAHATSIZ OLABİLİR? BU TÜR DAVRANIŞLAR TOPLUMUN DESTEKLEDİGİ AFRİN OPERASYONUNA GÖLGE DÜŞÜRÜR. ŞU ALGIYI YARATIRSINIZ BİR YERDE BİR HATA YAPIYORUZ KİMSE GÖRMESİN DİYE. ORTADA BİR HATA YOK. NİYE YAPIYORSUNUZ BUNU? "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz