Bakan Çelik'ten CHP'ye ÖSO tepkisi

Bakan Çelik'ten CHP'ye ÖSO tepkisi

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Özgür Suriye Ordusuna yönelik açıklamasından ötürü CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Twitter hesabından, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "TSK'nın Afrin'de ÖSO ile birlikte hareket etmesini" eleştirmesine yanıt verdi.

ÖSO'yu etkisiz kılmak isteyenlerin Suriye'de neyi amaçladığını yıllar içinde defalarca gördüklerinin altını çizen Çelik, "Suriye'de Esad'ın katliam politikasına kalıcılık sağlamaya çalışanların ilk hedefi ÖSO oldu hep. ÖSO'ya saldırmanın arkasına başka şeyleri himaye etme politikası saklandı" dedi.

Bakan Çelik, "ÖSO’ya saldıranların diğer bir amacı da Suriye içinde PKK'ya devletimsi yapılar kurdurma politikasını yürütmek oldu. Suriye içinde Suriye halkının meşru gücünü devre dışı bırakmaktı amaçları. Bunun yerine başka yapılar kurmaktı." ifadelerini kullandı.

Çelik paylaşımında, ÖSO'nun devre dışı bırakılması halinde, meşru Suriye muhalefetinin de etkisiz hale geleceğine, uluslararası topluma da PKK ve benzerlerinin muhatap olarak sunulacağına dikkati çekti.

TSK'nın Suriye'de meşru güçlerle iş birliği yapmasının son derece doğru olduğunu belirten Çelik, "Bugün ÖSO düşmanlığı yapan CHP, ÖSO düşmanlığının kimlere Suriye’de terör devletçiği kurdurmak için yapıldığını bilmiyor olamaz. CHP’nin ÖSO düşmanlığının artık 'mutfakta kim var?' sorusu ile düşünülmesi elzemdir." yorumunu yaptı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz