Bahçeli: "hilal parlarken, hıyanet patlamaktadır"

Bahçeli: "hilal parlarken, hıyanet patlamaktadır"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise, Özgür Suriye Ordusu uyarısı yapan Cumhuriyet halk partisi'ne sert eleştirilerde bulundu. Anamuhalefetin uçurumdan yuvarlanmak için hazırlık yaptığını savunan Bahçeli'nin hedefinde, Türk Tabibler Birliği de vardı...

Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Zeytin Dalı harekatını değerlendirdi.

"HİLAL PARLARKEN, HIYANET PATLAMAKTADIR. TÜRKİYE MUAZZAM BİR MÜCADELE İÇİNDEDİR. TÜRK MİLLETİ VARLIĞINA, BİRLİĞİNE VE BEKASINA GÖZ DİKEN ODAKLAR İLE TARİHİ BİR HESAPLAŞMA SÜRECİNDEDİR."

Bahçeli, Burseya Dağı'ndaki operasyona dikkati çekti, operasyona katılan güvenlik görevlilerine kutladı.

"YERLİ YAPIM BETON DELİCİ BOMBALAR, ÇARPTIKLARI SIĞINAK VE KORUNAKLARI VİDA GİBİ DELEREK SAKLANAN YILAN, ÇIYAN, AKREP BIRAKMAMIŞTIR. BETON KULELER YOK EDİLMİŞTİR. TERÖRİSTLER CAN HAVLİYLE KAÇMAKTADIRLAR."

Bahçeli'nin hedefinde, Özgür Suriye Ordusu'na ilişkin uyarı yapan Cumhuriyet Halk Partisi de vardı.

"ZEYTİN DALI HAREKATI’NI AKILLARINCA SULANDIRACAKLAR YA, BİR BAKIYORSUNUZ ÖSO’YA KULP TAKIYORLAR, BİR BAKIYORSUNUZ MÜCADELEYİ KÖTÜLEMEK İÇİN HAYAL MAHSULÜ İDDİALARA BEL BAĞLIYORLAR. CHP, UÇURUMDAN YUVARLANMAK İÇİN HAZIRLIĞI YAPMIŞ, GERİ SAYIM DÜĞMESİNE BASMIŞTIR. YAZIK Kİ YAZIK. LAFA GELİNCE ATATÜRK’ÜN PARTİSİYİZ DERLER. OYSAKİ İFADELERİNE BAKARSAK NE MİLLİ MÜCADELE İLE NE TÜRKİYE’NİN KURTULUŞUYLA BUNLARIN EN UFAK İLGİSİNİN OLMADIĞI AÇIĞA ÇIKAR."

MHP Lideri, Türk Tabipler Birliği'ne de tepkiliydi.

İŞARET ETTİKLERİ SAVAŞ NEREDE, TAVSİYE ETTİKLERİ BARIŞ KİMLERLE? ŞEHİDE AĞLAMAZLAR, TERÖRE TEPKİ GÖSTERMEZLER, AMA SIRAYI TERÖRLE MÜCADELE ALDI MI MAYALARININ GEREĞİNİ YAPIP AYAĞA KALKARLAR. BEREKETSİZLİK, NİMET BİLMEZLİK İŞTE BUDUR. MERAKIM ODUR Kİ, HAİNİ BU KADAR BOL VE ÇOK BAŞKA BİR MEMLEKET VAR MIDIR?"

Bu arada, Zeytin Dalı harekatının ilk şehidi Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın Telafer'de Anaokulu ve kreş vasiyetini üstlenen Bahçeli'nin talimatıyla bölgeye giden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, okul ve kreş için ilk kazmanın vurulmasını sağladı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz