Ak parti’den CHP’ye ÖSO yanıtı

Ak parti’den CHP’ye ÖSO yanıtı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Zeytin Dalı Harekatıyla ilgili CHP’nin Özgür Suriye Ordusuna yönelik eleştirilerine sert yanıt verdi. Ana muhalefetin Mustafa Kemal Atatürk’le bir ilgisinin kalmadığını söyleyen Ünal, "CHP, çoklu kişilik bozukluğu yaşamaktadır" dedi.

"BİR SÜRE CHP MİLLİ KONULARDA 2 GÜN 3 GÜN MİLLİ DURUŞ SERGİLİYOR. EN FAZLA 3 GÜN SONRA BU MİLLİ DURUŞUNU BOZARAK BU BİRLİKTELİĞİ BOZARAK BAŞKA BİR NOKTAYA GEÇİYOR "FIRAT KALKANINDA DEAŞ'A KARŞI SAVAŞAN VE BUGÜN ZEYTİNDALI'NDA YPG'YE KARŞI SAVAŞAN ÖZGÜR SURİYE ORDUSU'NDAN NE İSTİYORSUNUZ? ISRARLA NİFAK VE İTİBARSIZLAŞTIRMA HAREKATININ ASIL AMACI NEDİR?"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından parti sözcüsü Mahir Ünal basın toplantısı düzenledi.
Ünal, CHP’ye ÖSO polemiği konusu üzerinden yüklendi.

"CHP, PKK/PYD'YE HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEZKEN KAHRAMAN ORDUMUZLA BİRLİKTE BÖLGENİN TERÖRDEN KURTARILMASI, ORADA BİR TERÖR KORİDORU OLUŞMASINI ENGELLEMEK İÇİN BİZİMLE BİRLİKTE KENDİ ÜLKESİNİ SAVUNAN ÖSO'DAN NE İSTEMEKTEDİR, NEDEN NEFRET ETMEKTEDİR"

CHP'ye eleştirilerini sertleştirerek sürdüren Ünal, "CHP, çoklu kişilik bozukluğu yaşıyor" dedi.

"ISRARLA CHP SÖZCÜLERİ, TSK'YI DEVLETİ AYRIŞTIRIYOR, CUMHURBAŞKANIMIZA AĞZA ALINMAYACAK KÜFÜRLER EDİYOR.TERÖR SEVİCİLİĞİNE DEVAM EDİYOR. VE EĞER BİZ SİYASETİ KONUŞURKEN PSİKOPATOLOJİYİ KONUŞACAKSAK O ZAMAN CHP'NİN DURUMUNU ÇOKLU KİŞİLİK BOZUKLUĞUYLA AÇIKLAYABİLİRİZ. ÇOKLU KİŞİLİK BOZUKLUĞU DİYORUM ÇÜNKÜ CHP'NİN CUMHURİYET HALK FIRKASI İLE, ATATÜRK İLE BİR İLGİSİ KALMAMIŞTIR. HATTA RECEP PEKER, İSMET İNÖNÜ İLE BİR İLGİSİ KALMAMIŞTIR. KILIÇDAROĞLU'NUN CHP'Sİ ÇOKLU KİŞİLİK BOZUKLUĞU YAŞAMAKTADIR "EĞER BUGÜN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK HAYATTA OLSAYDI, BUNLAR ATATÜRK İLE DE MÜCADELE EDERLERDİ."

Mahir Ünal, CHP lideri'nin harekata ilişkin açıklamalarına da tepki gösterdi.

"KILIÇDAROĞLU DİYOR Kİ 'AFRİN'DEKİ HAREKATLA İLGİLİ KARŞI ÇIKANLARA DÖNÜK DEVLET BASKI UYGULUYOR' MİLLİ GÜVENLİK SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA BİZ BUNA SEYİRCİ Mİ KALACAĞIZ? BİRİLERİ TSK'YA KATİL DİYORSA, HAKARET EDİYORSA, TERÖR SEVİCİ, TERÖRÜ DESTEKLEYEN BİR DİL KULLANIYORSA SAYIN KILIÇDAROĞLU BİZDEN BUNLARI ALKIŞLAMAMIZI MI İSTEMEKTEDİR"

AK Parti Sözcüsü, MHP ile olan seçim ittifakı çalışmaları hakkında da konuştu.

"MİLLİ MUTABAKAT KOMİSYONU YARIN DÖRDÜNCÜ TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRECEK. KOMİSYONUN GÖRÜŞMELERİ, KARŞILIKLI MÜZAKERELERDEN OLUŞMAKTADIR. BU MÜZAKERELERİ BİZ BELLİ SEÇENEKLER HALİNE GETİRİP SAYIN GENEL BAŞKANLARA SUNACAĞIZ. GENEL TEMAYÜL YÜZDE 10 BARAJININ KORUNMASI ÜZERİNEDİR. ONUN DIŞINDAKİ HUSUSLARI DA DEĞERLENDİRMEYE DEVAM EDİYORUZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz