Eminağaoğlu, genel başkanlık için adaylığını açıkladı

Eminağaoğlu, genel başkanlık için adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde bu haftasonu yapılacak 36. Olağan Kurultay için Ümit Kocasakal ve Muharrem İnce'nin ardından Ömer Faruk Eminağaoğlu da adaylığını açıkladı... Çok sayıda aday çıkmasının demokrasinin gereği olduğuna işaret eden genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Bizim partimizde isimler atama ile gelmez" dedi..

KILIÇDAROĞLU: "KURULTAYIMIZIN VAR HAFTASONU. GÜZEL, ŞENLİKLİ BİR KURULTAY YAPACAĞIZ"

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 3-4 Şubat tarihlerinde Ankara'da gerçekleştireceği 36. Olağan Kurultay için hazırlıklar tamamlandı.. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeniden aday olacağı kurultayda, Ümit Kocasakal ve Muharrem İnce'nin ardından Ömer Faruk Eminağaoğlu da Genel Başkanlık için adaylığını açıkladı..

EMİNAĞAOĞLU: "CHP İLE TÜRKİYEYİ SORUNLARDAN KURTARMAK İÇİN CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANLIĞINA ADAY ADAYI OLDUĞUMU AÇIKLIYORUM"

Eminağaoğlu, CHP Genel Merkezi'nde yaptığı toplantıda iktidarın yanısıra anamuhalefete yönelik eleştirilerini de sıraladı..

"YAŞANAN SORUNLARIN YEGANE SORUMLUSU AK PARTİ İKTİDARI DEĞİLDİR. ATATÜRK CUMHURİYETİNİN, HUKUKUN, DEMOKRASİNİN İÇİNİ BOŞALTAN, ANAYASAYI KAĞIT ÜZERİNDE BIRAKAN BU İKTİDAR KARŞISINDA ETKİN BİR MUHALAFETİN YAPILAMAMASI, BUGÜNKÜ SORUNLARLA YÜZYÜZE KALINMASINA NEDEN OLMAKTADIR."

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise, "çok sayıda aday çıkmasının partide kaosa neden olacağı" yönündeki eleştirilere yanıt verdi..

"ELBET ADAYLAR VAR OLACAK DA. GAYET DOĞAL. DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZI BUDUR. BİR KİŞİ GALİP GELECEK VE GENEL BAŞKAN OLACAK GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ. DİĞER PARTİLERDE KURULTAYLAR BİZİM PARTİMİZİN KURULTAYLARIYLA FARKLILIK GÖSTERİYOR. BİZ ONUN DA FARKINDAYIZ. ONLARIN BÜYÜK BİR KISMINDA PARTİ ORGANLARINA İSİMLER SEÇİMLE DEĞİL, ATAMAYLA GELİYORLAR. BİZ SEÇİMLE GELİYORUZ DOLAYISIYLA DEMOKRASİ BİZİM PARTİMİZLE KURUMLAŞMIŞTIR. "

Kurultayın sloganı "Adalet ve Cesaret" olarak belirlendi.. Ankara Spor Salonu'nda iki gün sürecek kurultayda, ilk gün genel başkanlık seçimi, ikinci gün ise Parti Meclisi ile Yüksek Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi gerçekleştirilecek.

Cumhuriyet Halk Partisi tüzüğüne göre, kurultaya çarşaf listeyle gidilecek. Ancak; kurultay delegelerinin talebi üzerine yapılacak oylamada yarıdan bir fazla oy çıkması halinde seçim, blok liste ile yapılacak...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz